امروز :جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ساعت : ۱۴:۱۶:۳۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

کاهش ۱۸ درصدی آمار جرم گچساران در سه ماهه ی اول سال ۹۴

دهقان عنوان کرد: آمار جرائم در گچساران در سال ۹۳ در مقایسه با سال ۹۲، ۱۶ درصد افزایش یافته ولی در ۳ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد کاهش یافته است.

راه ملت، رئیس دادگستری گچساران  ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته گچساران با تبریک هفته قوه قضاییه، اظهار داشت: در دستگاه قضایی تأکید بر ترویج فرهنگ حقوقی و قضایی، قانون‌مداری، گسترش فرهنگ صلح و سازش و پیشگیری از وقوع جرم و ناهنجاری‌ها در جامعه است.

علی دهقان با اینکه وظیفه اصلی دستگاه قضایی رسیدگی به حل اختلافات مراجعان است، بیان کرد: یک قانون‌مداری فراگیر می‌تواند منجر به گسترش قسط و عدل در جامعه شود.

دهقان با تأکید بر اینکه فرهنگ قرآنی به دنبال گسترش عدل و قسط در جامعه است، تصریح کرد: اگر فرهنگ قانون‌مداری ترویج و قانون توسط آحاد مردم و نهادها رعایت شود، این منتهی به عدل و قسط در جامعه می‌شود.

رئیس دادگستری گچساران با بیان اینکه قانون‌مداری سبب گسترش عدل و قسط در جامعه می‌شود، گفت: قانون مرز و تعیین کننده است.

رئیس دادگستری گچساران خاطرنشان کرد: میزان ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی شهرستان در سال ۹۳ در مقایسه با سال ۹۲، ۲۲ درصد افزایش یافته ولی در ۳ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی گچساران در یک سال گذشته، گفت: میانگین وقت رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضایی شهرستان در سال ۹۳ در مقایسه با سال ۹۲، ۳۵ درصد کاهش یافته و میانگین رسیدگی به پرونده‌ها اکنون کمتر از ۳ ماه است.

دهقان عنوان کرد: آمار جرائم در گچساران در سال ۹۳ در مقایسه با سال ۹۲، ۱۶ درصد افزایش یافته ولی در ۳ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد کاهش یافته است.

منتشر شده در :2015/06/27 - 02:06|شناسه خبر: 11298 872 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه