امروز :جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ساعت : ۱۲:۱۸:۰۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

افزایش ۱۱ درصدی کشفیات مواد مخدر در کهگیلویه وبویر احمد

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه وبویراحمد از شناسایی و متلاشی شدن ۲۲ باند قاچاق انواع مواد مخدر در این استان در سال جاری خبر داد.

راه ملت، به نقل از ایرنا،سردار غلامعباس غلامزاده افزود: در این مدت همچنین ۸۲۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر از قاچاقچیان و خرده فروشان کشف شد.
وی با بیان اینکه یکی از اولویت های مهم نیروی انتظامی کهگیلویه وبویراحمد در سال جاری پاکسازی نقاط آلوده و مقابله جدی با خرده فروشان مواد مخدر است، گفت: بیشترین میزان کشفیات مربوط به خرده فروشان مواد مخدر در نقاط حاشیه ای شهرها بود.

سردار غلامزاده تاکید کرد: پارسال نیز در کهگیلویه وبویراحمد حدود سه هزار و ۸۱۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر از قاچاقچیان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ حدود ۱۱ درصد افزایش داشت.

وی اظهار کرد: سال گذشته نیز یکهزار و ۷۰۰ نفر قاچاقچی و فروشنده مواد مخدر دستگیر، ۶۰ باند منهدم و ۲۱۲ خودرو نیز توقیف شد.

فرمانده انتظامی کهگیلویه وبویراحمد همچنین از کاهش ۲۵ درصدی وقوع سرقت و کاهش ۵۰ درصدی جرایم خشن از جمله تجاوز به عنف در این استان در سال جاری خبر داد.

سردار غلامزاده با بیان اینکه میزان کشفیات سلاح غیرمجاز در استان در مدت چهار ماه گذشته امسال ۳۴ درصد رشد داشت، تصریح کرد: میزان وقوع شرارت از جمله چاقوکشی ،اربده کشی ، تهدید و ارعاب نیز در این مدت ۳۲درصد کاهش یافته است.

وی از کاهش ۲۵ درصدی وقوع قتل در این مدت نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ خبر داد و گفت: بروز نزاع های دسته جمعی در این مدت حدود شش درصد افزایش نشان می هد.

سردار غلامزاده ساختار و بافت عشیره ای و قبیلیه ای در استان کهگیلویه وبویراحمد را یاداور شد و افزود: یکی از دلایل اصلی در بروز و تبدیل نزاع های فردی به جمعی وجود همین ساختار قومیتی و عشیره ای است.

وی تصریح کرد: هم اکنون وقوع نزاع های دسته جمعی و پیامدهای آن یکی از معضلات و در عین حال دغدغه های جدی حوزه های امنیتی، انتظامی و قضایی استان است.

سردارغلامزاده گفت: استفاده از همه ظرفیت های موجود بویژه ارتباط و مشارکت بیشتر با نخبگان، دانشگاهیان ، رسانه ها، معتمدین و متنفذین محلی به عنوان یکی از راهکارهای اصلی جهت کاهش میزان وقوع نزاع جمعی در دستور کار نیروی انتظامی استان قرار گرفته است.

وی عمده دلایل وقوع نزاع جمعی در نقاط مختلف استان را اختلافات قبلی در حوزه های مختلف اعلام کرد و خواستار آسیب شناسی جدی و حل ریشه ای این موضوع شد.

منتشر شده در :2015/07/12 - 12:07|شناسه خبر: 12117 458 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه