امروز :جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ساعت : ۱۶:۲۱:۵۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

آقای قالیباف:۱۳ میلیون مردم تهران کی به جنابعالی وکالت دادند که بودجه شهرشان را خرج تبلیغاتی انتخابات خود کنید؟

راه ملت،صادق زیباکلام پژوهشگر و تحلیل‌گر سیاسی در نامه ای سرگشاده به دکتر محمد باقر قالیباف شهردار تهران به چاپ پوسترهایی از طرف شهرداری و دخالت شهرداری در سیاست های کلان کشوری اعتراض کرد. متن این نامه در ادامه می آید: بسمه تعالی جناب آقای دکتر محمد باقر قالیباف شهردارمعظم پایتخت دامت توفیقاته با سلام […]

راه ملت،صادق زیباکلام پژوهشگر و تحلیل‌گر سیاسی در نامه ای سرگشاده به دکتر محمد باقر قالیباف شهردار تهران به چاپ پوسترهایی از طرف شهرداری و دخالت شهرداری در سیاست های کلان کشوری اعتراض کرد.
متن این نامه در ادامه می آید:
بسمه تعالی
جناب آقای دکتر محمد باقر قالیباف
شهردارمعظم پایتخت دامت توفیقاته
با سلام و تحیات،همزمان با سفر وزیرخارجه فرانسه به کشورمان،شهرداری تهران اقدام به چاپ پوستراعتراضی به این سفر نمود. پوستر نشان می داد که قرمزی “فرش قرمز”ی که زیر پای آقای لوران فابیوس گسترده شده آغشته به خون قربانیان واردات خون‌های آلوده از آنکشور می باشد. البته اعتراض دیگرآنست که چرا فرانسه درجریان مذاکرات هسته ایی مواضع سخت گیرانه ایی علیه ایران اتخاذ می نماید. جناب آقای قالیباف،نمی دانم موضع گیری‌های شهرداری درقبال سیاست خارجی چقدر در حوزه وظایف شهرداری قرار میگیرد و آیا شهرداری‌های کشورهای دیگر هم همچون بلدیه تهران خود را موظف می‌دانند تا درخصوص سیاست خارجی کشورهای‌شان هم موضع‌گیری نمایند.
آنچه مطمئن‌تر هستم آنست که بعید بنظرم میرسد جنابعالی و سایر معترضین به داستان خون‌های آلوده خیلی علم و اطلاعی از کم وکیف آن داستان داشته باشید. برخلاف پوسترشما،و برخلاف هو و جنجال هایی که رسانه های اصولگرایان براه انداختند، خون های آلوده نه تعمدا به ایران ارسال شده بود و نه ایران تنها کشوری بودکه فرانسه به آن فراورده‌های خونی صادر کرده بود. به یک دوجین کشور دیگر هم آن خون‌ها صادر شده بود از جمله به آلمان، آرژانتین، عربستان و…ضمن آنکه صدها نفر در خود فرانسه هم بواسطه مصرف آن محصولات جان باختند. در محاکمه‌ایی هم که همان وقت صورت گرفت شخص آقای فابیوس که درآن مقطع نخست‌وزیر می بودند تبرئه شده اما وزیر بهداشت فرانسه و شمار دیگری از مقامات آنکشور محکومیت یافتند.
درخصوص نقش فرانسه هم درمذاکرات هسته ایی، اگر چه برای ما دشوار می بود اما فراموش نکنیم که فرانسه هم همانند هرکشور دیگری علی القاعده می‌بایستی مصالح و منافع ملی خودش را در نظرمی گرفت نه اینکه چگونه موضع‌گیری کند که بمذاق ما ایرانیان خوش آید. جناب آقای دکتر قالیباف،این البته نه اولین باراست که جنابعالی شهرداری را وارد سیاست خارجی می کنید و نه آخرین بار خواهد بود.
نصب بیلبوردهای توهین‌آمیز به رئیس‌جمهور آمریکا از اقدامات دیگر جنابعالی بوده. نمی‌دانم آیا ۱۳ میلیون مردم تهران کی به جنابعالی وکالت دادند که اختیاردارید تا بودجه شهرشان را خرج تبلیغات سیاسی معطوف به انتخابات برای خودتان نمایید؟ آیا درست است که برای جلب رضایت جریان تندرو از بودجه شهرداری هزینه نمایید؟ بنظر می‌رسد جنابعالی مصمم هستید تا برای چندمین باربخت و اقبال خودتان را برای احراز کرسی ریاست جمهوری بیازمایید. همه این بیلبورد بازی‌ها بعلاوه تلاش و تقلاهای دیگرتان ازجمله انتقاد تند از تیم مذاکره کننده هسته‌ایی در بحبوحه مذاکرات، موضع‌گیری‌های بی‌وقفه علیه اصلاح طلبان، توهین به “فتنه‌گران” حمله و انتقادهای مداوم از دولت آقای روحانی جملگی درجهت برآوردن آن آرزوی دیرینه‌تان می‌باشند. اما همانطور که در جریان کارناوال تفکیک‌جنسیتی که در شهرداری به راه انداخته بودید عارض شدم، صد از این مجلس‌آرایی‌ها را هم که بنمایید، اصولگرایان در تجزیه و تحلیل نهایی شما را نامزد اصلی خودشان نخواهند کرد. سه بار این تجربه تلخ را آزموده‌اید اما همچنان امیدوار هستید. نمی‌دانم خادمین و مشاورین سیاسی‌تان چه مشورت‌هایی به خاکپای ساحت معظم اقدس جم جاه معدلت آثارتان معروض می دارند. اما از این دعاگو بشنوید که حکم “ازاین طرف رانده و ازآن طرف مانده” را پیدا کرده‌اید. اشکال کار اینجاست که اصولگرایان می‌بینند چگونه برای جلب رضایت آنان حاضر می‌شوید تا اصلاح‌طلبان را لگد‌مال نمایید.چه تضمنی هست که فردا برای جلب رضایت یک گروه دیگر به آنان پشت نکنید؟
ممکن هم هست که بفرمایید بنده خبث طینت دارم و زمانی که اقدام به برافراشتن بیرق و بیلبورد آمریکا و اروپاستیزی می‌نمایید تنها فکری که از مخیله مبارک عبور نمی‌کند انتخابات ریاست جمهوری و جلب رضایت اصولگرایان است که بنده از شما واقعا پوزش می‌طلبم. درعین حال ناچارم عرض نمایم که صد البته این جزء حقوق خدادادی حضرتعالی است که همه خیابانها و کوچه پس کوچه های پایتخت را غرق بیلبورد‌های ضد آمریکایی بنمایید .منتهی آیا مطمئن هستید که اهالی پایتخت رضایت دارند که عوارض نوسازی و سایر وجوهاتی که به بلدیه می‌پردازند بجای نظافت شهرشان و گسترش فضای سبز آن صرف مبارزه با آمریکا بشود؟ چرا برای یکبارهم که شده نظر موکلینتان را جویا نمی‌شوید؟
ایام بکام باد
صادق زیباکلام
نهم مردادماه یکهزاروسیصدونودوچهار
منتشر شده در :2015/07/30 - 10:07|شناسه خبر: 12948 766 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه