امروز :شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ساعت : ۱۲:۱۷:۲۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

وزیر ارشاد

شجریان ممنوع کار نیست / فیلم رستاخیز از ابتدا مورد تایید مراجع بوده است

راه ملت: به نقل از ایسنا، علی جنتی در حاشیه نشست رسانه ای جشنواره امام رضا (ع) در جمع خبرنگاران درباره سوالی مبنی بر لغو کنسرت ها توسط نیروی انتظامی گفت: تمام کنسرت ها توسط نیروی انتظامی لغو نشده بلکه ائمه جمعه شهرستان‌ها و عناصری که دارای احساسات مذهبی بوده‌اند جلوی کنسرت‌ها را گرفته اند. […]

راه ملت: به نقل از ایسنا، علی جنتی در حاشیه نشست رسانه ای جشنواره امام رضا (ع) در جمع خبرنگاران درباره سوالی مبنی بر لغو کنسرت ها توسط نیروی انتظامی گفت: تمام کنسرت ها توسط نیروی انتظامی لغو نشده بلکه ائمه جمعه شهرستان‌ها و عناصری که دارای احساسات مذهبی بوده‌اند جلوی کنسرت‌ها را گرفته اند. وی با اشاره به اینکه برخی کنسرت ها نیز توسط قوه قضائیه لغو شده است، گفت: در برخی محل ها مثل کنسرت اخیر در وزارت کشور قوه قضائیه اجرای آن را ممنوع کرده بود که رفع ممنوعیت شد و کنسرت نیز برگزار خواهد شد.

جنتی همچنین در جواب به سوال خبرنگاران مبنی بر سرنوشت فیلم رستاخیز نیز گفت: در مورد فیلم رستاخیز و سایر محصولات فرهنگی ملاک ما فتوای مقام معظم رهبری است. وی افزود: حتی درمورد تک خوانی خانوم ها ما بحث کردیم که ملاک ما نظر رهبر معظم انقلاب است اما در عین حال رهبر معظم انقلاب به رعایت فتوای سایر مراجع نیز تاکید داشتند و خود ایشان نیز در بسیاری از مسائل تاکید می کنند رعایت شئون سایر مراجع و دیدگاه های آنها مورد توجه قرار گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در مورد تک خوانی خانم ها نیز با وجود جوسازی هایی که کردند و ما را به مجلس کشاندند ما ابداً یک مورد هم مجوز تک خوانی ندادیم با اینکه از نظر فتوای مقام معظم رهبری و برخی دیگر از مراجع هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشت. جنتی گفت: فیلم رستاخیز نیز از ابتدای نوشته شدن فیلمنامه مورد تایید مراجع صاحب نام بوده است و رهبری هم درباره چهره حضرت ابوالفضل (ع) و علی اکبر (ع) فتوا دارند که نشان دادن چهر ه آنها مشکلی ندارد اما در این مورد هم ما به نظر دیگر مراجع را محترم قرار دادیم.

وی ادامه داد: بنابراین راه حل میانه ای فعلا برگزیده ایم و به خود کارگردان نیز اعلام کرده ایم که با هاله ای از نور چهره حضرت ابوالفضل و علی اکبر را نشان دهند و فیلم را اکران کنند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه صدا و سیما از جمله ارگان هایی است که زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری اداره می شود، بیان کرد: در سریال مختارنامه فصلی وجود داشت که به رشادت های حضرت عباس در واقعه عاشورا پرداخته بود، اما گروه تولید و کارگردان این موضوع را درک کردند که حفظ شان مراجع تقلید مهم و از نظر رهبری در اولویت است بنابراین این بخش را از سریال حذف کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی درباره فعالیت محمد رضا شجریان که سیاست دو گانه درباره فعالیت او در کشور وجود دارد که گفته می شود شجریان ممنوع کار نیست ولی صراحتا می بینیم که ایشان کنسرت نمی گذارند، اظهار داشت: این سوال برای چندمین بار از طریق سخنگو و خودم پاسخ داده شده است. جنتی ادامه داد: ما در خارج از کشور برای او ممنوعیتی قائل نشدیم ضمن اینکه خودتان می گوئید اجرای کنسرت در خارج از کشور.

جنتی درباره تحت نظر بودن فعالیت BBC در ایران نیز گفت: فعالیت تمامی رسانه های خارجی در ایران تحت نظارت وزارت ارشاد و سایر دستگاه های ذیربط است و این موضوع جدیدی نیست اما نمی دانم چرا برخی رسانه ها اینقدر به این موضوع دامن می زنند. وی ادامه داد: ما الان دو دهه است که از شبکه های معروف دنیا دعوت می کنیم تا در مراسم مختلف مثل ۲۲ بهمن، کنفرانس های مطبوعاتی رییس جمهور یا ۱۴ خرداد، روز رحلت امام خمینی (ره) و یا سایر مناسب های مهم حضور یابند که شبکه BBC WORLD نیز دعوت شده و این بار اول نیست که در ایران فعالیت می کند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه از BBC فارسی برای حضور در ایران دعوت نشده است، اظهار داشت: حتی مسئولان نظام نیز از مصاحبه با آن منع شده اند.

منتشر شده در :2015/08/17 - 08:08|شناسه خبر: 13933 909 بازدید
گزارش خطا:
برچسب ها:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه