امروز :جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ساعت : ۱۳:۴۸:۳۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

معاون اول ریس جمهور:

اگر کسی در دنیا پیدا شد فردی را معرفی کرد، که یک دلار از بابک زنجانی بیشتر پول برده، من از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم

من تا به امروز سعی کرده ام در روش مدیریتی خود تا آنجا که ممکن است موضوع و مساله ای در مورد مدیران قبلی نگویم و تاکنون نیز چیزهای زیادی نگفته ام و این موضوع ها بگم بگمی نیست؛ اگر هم حرفی می زنیم در مورد مسائلی است که مراحل خود را در قوه قضاییه طی کرده است.

راه ملت: به نقل از انتخاب، معاون اول رییس جمهوری گفت: دولت در مبارزه با مفاسد اقتصادی جدی است و در این مسیر کمترین تردیدی به خود راه نمی دهد.

اسحاق جهانگیری در آخرین روز از هفته دولت و در حاشیه جلسه هیات دولت افزود: رسانه ها می توانند در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی نقش مهمی ایفا کنند.

اسحاق جهانگیری اظهار کرد: در مبارزه با فساد من جدی هستم و کمترین تردیدی به خود راه نداده‌ام. دولت هم کمترین تردیدی به خودش راه نمی‌دهد، علت آن هم این است که متاسفانه مفاسد در کشور بسیار بد شده و اینکه گفته می‌شود یک فساد سیستمی سیاهی مثل یک موریانه به جان این کشور افتاده یک واقعیت است و همه باید همت کنیم و نباید بگذاریم این راه متوقف شود. رسانه‌ها هم خیلی می‌توانند در این زمینه نقش داشته باشند.
وی افزود: من تعجب می‌کنم از برخی افرادی که از نظر سابقه خودشان را همواره سردمدار و پرچمدار مبارزه با مفاسد می‌دانستند، اکنون کند شده‌اند و به مسائل جدی نمی‌پردازند. موضوع بابک زنجانی بزرگترین فساد است که من معتقدم اصلا مشابهی ندارد و یک وقتی هم گفتم این مورد فساد قرن است که یکی از بندهای شکایت از بنده هم مطرح کردن همین موضوع است.

جهانگیری ادامه داد: من گفتم اگر کسی پیدا شد فردی را معرفی کرد ،حتی در دنیا، که یک دلار از بابک زنجانی بیشتر پول برده، من از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم. من تعجب می‌کنم وقتی که این مساله یا موضوع دکل مطرح می‌شود یک عده زود می‌آیند و می‌گویند یک مورد هم در دولت قبلی بوده و یا پسر فلان فرد هم بوده است. خب وجود داشته باشد ، مگر ما گفتیم به مفاسد رسیدگی کنید و اگر رسیدید به پسر فلان فرد یا فلان مقامی که حتی احتمال دارد در این دولت باشد کار را جلو نبرید؟

معاون اول رییس‌جمهور در ادامه تاکید کرد: ما هیچ خط قرمزی نداریم و می‌گوییم در بحث مفاسد به هر کسی که رسیدید رسیدگی کنید و قوه قضاییه هم تمام موارد را رسیدگی کند. اینکه با شعار و حرف افراد را بدنام کنیم درست نیست. هر کس در این مفاسد در هر رده مدیریتی درگیر بوده باید مورد رسیدگی قرار بگیرد و مثال‌هایشان هم بسیار زیاد است.

وی افزود: من تا به امروز سعی کرده ام در روش مدیریتی خود تا آنجا که ممکن است موضوع و مساله ای در مورد مدیران قبلی نگویم و تاکنون نیز چیزهای زیادی نگفته ام و این موضوع ها بگم بگمی نیست؛ اگر هم حرفی می زنیم در مورد مسائلی است که مراحل خود را در قوه قضاییه طی کرده است.

جهانگیری بیان کرد: اخیرا آقای سیف نامه‌ای به بنده نوشت و اعلام کرد عدد خیلی بزرگی از منابع بانک مرکزی در سال‌های گذشته استفاده شده و الان دستگاه‌های نظارتی فشار آوردند که ما این پول را برگردانیم که رییس‌جمهور هم رونوشت کرد اگر این پول از بانک مرکزی طبق قانون برداشت شده که البته توسط دولت قبل صورت گرفته، برگرداندن آن تعهد این دولت است و باید برای بازپرداختش فکری کنیم، اما اگر طبق قانون، قانونی نبوده و همین‌طوری رفتند از مرکزی پول برداشت کردند حتما کسی که تصمیم گرفته این پول برداشت شود باید به دستگاه قضایی معرفی شود.

معاون اول رییس‌جمهور افزود: من از دستگاه‌های نظارتی خواسته‌ام گزارش خود را پیرامون این مساله به بنده ارائه کنند و من حتما به اطلاع مردم خواهم رساند که این موضوع چگونه انجام شده است. البته ما باید مواظب باشیم که مساله فساد و سوء مدیریت به هم گره نخورد.

منتشر شده در :2015/08/31 - 11:08|شناسه خبر: 14697 784 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه