امروز :چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ساعت : ۰۶:۵۷:۲۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام

اگر بزرگان در برابر زیاده خواهی بعضی ها سکوت می کنند، بخاطر مصلت نظام است

وی با یادآوری این جمله معنا دار شهید رجایی که «اطلاعات ایران ۳۶ میلیون عضو دارد»، اظهار داشت: اگر مردم با هم متحد و در راستای حمایت از ایران و انقلاب با هم همدل باشند، راه هرگونه رخنه احتمالی را می بندند و نمی گذارند کسانی با بهانه هایی به ظاهر پسندیده اساس انقلاب را متزلزل کنند.

راه ملت: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نمی توان آگاهی مردم را به بند کشید، گفت: اگر بعضی از مردم و بزرگان در مقابل زیادی خواهی بعضی ها سکوت می کنند، به خاطر مصلحت نظام و حمایت از پایه های انقلاب است که می دانند این روزها وحدت و همدلی ضرورت اصلی جامعه ماست.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی صبح یکشنبه در دیدار جمعی از فرماندهان رزمی زمان جنگ و بسیجیان و پاسداران هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان، ایثارگران، جانبازان، آزادگان، شهدا و به ویژه مفقودان و خانواده های آنها را سرمایه ای ارزشمند برای ایران اسلامی در تاریخ دانست.
وی با اشاره به تغییر فضای جامعه در این سال ها، گفت: شما و امثال شما بزرگانی که در صحنه های جنگ واقعیت ها را دید ه اید و اوج مظلومیت ایران را در جنگی نابرابر با تمام وجود خود چشید ه اید، باید فرهنگ ایثار و فداکاری را به نسل امروز منتقل کنید تا نسل های آینده بدانند، فرزندان این آب و خاک چه زحماتی برای حفظ تمامیت ارضی ایران و پاسداری از فرهنگ غنی شیعه در مکتب اهل بیت(ع) کشیده شد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تمدن، فرهنگ و روحیات ایرانی و اسلامی را قابل الگو شدن در جهان دانست و با ابراز خرسندی از گسترش ابزار آگاهی در جهان و قابلیت ایران در استفاده از تکنولوژی اطلاع رسانی، گفت: نباید از آگاهی مردم بترسیم و اتفاقاً باید از این آگاهی که الحمدلله در قشر جوان و تحصیلکرده جامعه نیز ریشه دوانده، به عنوان یک سرمایه در جهت بهتر کردن کارها استفاده کنیم.
هاشمی رفسنجانی، با بیان نکاتی از آیات قرآن کریم و روایاتی از پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصوم(ع)، گفت: ما که مسلمانیم، باید براساس دستورات منابع دینی برای آینده فرزندان خود برنامه ریزی کنیم و نگذاریم جمودی که خواسته بعضی هاست، در اقشار مختلف مردم فراگیر شود.
وی با تحلیل اهداف نزول قرآن و بعثت پیامبر اسلام، گفت: پس از ۵۰۰ سال فترت وحی و بسته بودن دریچه آسمان به روی جوامع بشری، اسلام با هدف آگاهی مردم، مخصوصاً در جزیره العربی آمد که باسوادان آن انگشت شمار بودند و جالب است که قرآن در اولین کلمات اولین سوره خویش بر «خواندن و یادگرفتن» تاکید می کند.
وی با ترسیم سیری از اتفاقات پس از رحلت پیامبر که گروهی با ادعای حمایت از اسلام، به یادگار ارزشمند پیامبر ظلم کردند و اهل بیت نبوت را برنتابیدند، به دوره اخیر مخصوصاً پس از هشت سال جنگ اشاره کرد و گفت: بعد از جنگ یک عده میراث خواه شدند، در حالی که در تاریخ واقعی جنگ و در طول هشت سال دفاع مقدس و پیش از آن در مبارزات ۱۵ ساله مردم، به بهانه های متعدد گوشه گیری می کردند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این جمله که «مردم واقعیت ها را می دانند»، گفت: نمی توان آگاهی مردم را به بند کشید و اگر بعضی از مردم و بزرگان در مقابل زیادی خواهی بعضی ها سکوت می کنند، به خاطر مصلحت نظام و حمایت از پایه های انقلاب است که می دانند این روزها وحدت و همدلی ضرورت اصلی جامعه ماست.
هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از شرایط ناآرام منطقه مخصوصا در کشورهای سوریه، عراق، یمن، فلسطین، افغانستان، پاکستان و ترکیه، گفت: اگر می بینیم که ایران اسلامی در میان انبوهی از نا امنی های منطقه، امنیت پایداری دارد، به خاطر همراهی مردم با نظام و همدلی شخصیت های ارزشمند انقلاب است، وگرنه دشمنان از سال ها قبل با انواع توطئه ها به تفرقه بین مردم و نظام و شخصیت های تأثیرگذار آن دلخوش بودند و هنوز هم هستند.
وی با یادآوری این جمله معنا دار شهید رجایی که «اطلاعات ایران ۳۶ میلیون عضو دارد»، اظهار داشت: اگر مردم با هم متحد و در راستای حمایت از ایران و انقلاب با هم همدل باشند، راه هرگونه رخنه احتمالی را می بندند و نمی گذارند کسانی با بهانه هایی به ظاهر پسندیده اساس انقلاب را متزلزل کنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور معنادار مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ را مصداقی بسیار روشن برای تصمیم عاقلانه مردم دانست و گفت: آن حماسه سیاسی نشان داد که مردم ایران با هوش بالای سیاسی خود در هر مقطع تاریخی شیوه متناسب با آن مقطع را انتخاب می کنند.
هاشمی رفسنجانی حضور مردم در مبارزات قبل از پیروزی، دفاع همه جانبه از کشور در هشت سال دفاع مقدس، پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و پیگیری سیاست تنش زدایی، حضور گسترده در طرح ملی سازندگی و اخیرا اثبات روحیه صلح خواهی و پرهیز از شعارهای احساسی تفرقه انگیز و تحریک کننده، از نمونه های روحیات این ملت بزرگ دانست.

منتشر شده در :2015/10/05 - 04:10|شناسه خبر: 16356 519 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه