امروز :پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ساعت : ۱۵:۳۵:۰۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

۴۵ نفر دیگر به آمار جانباختگان ایرانی حادثه منا اضاف شد

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در جلسه‌ای که مسئولان پزشکی قانونی عربستان با تیم تحقیق و تفحص سازمان حج و زیارت در محل سردخانه معیصم داشتند قرار شد پیکر ۴۵ جان باخته دیگر فاجعه منا در مکه تشخیص هویت شود.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در جلسه‌ای که مسئولان پزشکی قانونی عربستان با تیم تحقیق و تفحص سازمان حج و زیارت در محل سردخانه معیصم داشتند قرار شد پیکر ۴۵ جان باخته دیگر فاجعه منا در مکه تشخیص هویت شود.

راه ملت: سعید اوحدی با بیان این مطلب گفت: البته این اقدام زمان بر خواهد بود زیرا ۱۲ روز از این حادثه گذشته است. اوحدی افزود: مسئولان سازمان حج جلسه ای نیز با قائم مقام وزیر حج و معاون وزیر بهداشت عربستان داشتند که بر اساس آن دو امکان دیگر از جمله دسترسی به سردخانه های جدید در جده که تعدادی از جان باختگان مجهول الهویه در آن نگهداری می شوند و همچنین دسترسی به سردخانه های مکه مکرمه فراهم شد. وی با بیان اینکه شب گذشته توانستیم پیکر دو زائر ایرانی را در سردخانه هایی بیابیم که محل نگهداری اجساد زائران پاکستانی بود گفت: امروز اجازه یافتیم هزار قفسه سردخانه های محل نگهداری اجساد را در مکه بازدید کنیم و در مجموع به دسترسی های بهتری دست یافتیم.

اوحدی با اشاره به انتشار خبرهایی مبنی بر دستگیری برخی زائران ایرانی در مکه مکرمه افزود: با توجه به مسئولیت کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده هر گونه آمار یا اطلاعی از دستگیری زائران ایرانی بلافاصله به کنسولگری ها گزارش می شود، بر این اساس تا این لحظه هیچ خبری از بازداشت زائران ایرانی نداشتیم. وی با بیان اینکه امروز مجدد از ۳۰ درصد از زائران باقی مانده در مکه مکرمه و ۱۹ درصد باقی مانده در مدینه منوره آمارگیری صورت گرفته است گفت: هیچ مورد بازداشتی نداشتیم./بهار نیوز

منتشر شده در :2015/10/07 - 10:10|شناسه خبر: 16424 623 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه