امروز :جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ساعت : ۰۴:۰۸:۰۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

استاندار کهگیلویه وبویر احمد:

مجموعه های ناظر بر انتخابات اصل بی طرفی در برگزاری انتخابات را رعایت کنند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: انتخابات مهمترین نماد مشارکت سیاسی و اصلی ترین ابزار به ظهور رسیدن مردم سالاری است که با توجه به اصول قانون اساسی آغاز و انجام می گیرد.

راه ملت: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: انتخابات مهمترین نماد مشارکت سیاسی و اصلی ترین ابزار به ظهور رسیدن مردم سالاری است که با توجه به اصول قانون اساسی آغاز و انجام می گیرد.

سید موسی خادمی با بیان این مطلب در نشست مشترک مجموعه ستاد اجرایی انتخابات و هیأت نظارت استان و شهرستان ها، افزود: باید پذیرفت انتخابات مجموعه قوانین مخصوص به خود را دارد و یکی از فصول فعالیت های ماست که در یک زمان مشخص آغاز می شود و پایان می گیرد.
وی، با تأکید بر اینکه حق تفسیر قوانین انتخاباتی را نداریم، افزود: قانون انتخابات یک حق عمومی و دولتی است که نمی توان آن را به نفع گروه و یا اشخاص تفسیر کرد و در این خصوص هرچه قانون گفته است را باید عمل کنیم .
ناظران و مجریان حق تفسیر قانون انتخابات به نفع جریان یا گروهی را ندارند
خادمی، گفت: همگی در دو مجموعه نظارت و اجرا می بایست این موضوع را که حق تفسیر قانون انتخابات رانداریم به عنوان یک اصل بپذیریم و به آن عمل کنیم .
استاندار، عدم دخالت دو مجموعه نظارت و اجرا در فعالیت همدیگر را اصل دوم برگزاری انتخابات دانست و گفت: حتی الامکان در کنار انجام وظایف به نحو احسن، این دو مجموعه بدون دخالت در امور همدیگر به صورت مستقل عمل شود .
دکتر خادمی، با بیان اینکه اصل سوم در اجرای انتخابات، همکاری متقابل مجریان و ناظران است که یک اصل لازم و مهم است ، تأکید کرد: این دو گروه می بایست مانند یک تیم، همکاری متقابل و نزدیکی داشته باشند و فعالیتشان مکمل یکدیگر باشد.
وی، خاطر نشان کرد: همکاری تیم نظارت و اجرا در راستای رسیدن به یک هدف مشترک که همان برگزاری انتخاباتی درست، مشارکتی و حداکثری که بیانگر اراده مردم باشد صورت می گیرد.
همکاری و همگرایی نظارت و اجرا در کنار استقلال در انجام وظایف لازم است
خادمی، با بیان اینکه همکاری و هماهنگی وظیفه قانونی دو بازوی نظارتی و اجرایی انتخابات است، افزود: در عین حال همکاری می بایست در کمال خوش بینی و با دید مثبت به همدیگر باشد و منجر به همگرایی شود.
استاندار، اصل بی طرفی را به عنوان اصل دیگر در برگزاری انتخابات عنوان کرد و اظهار داشت: وظیفه ما مجریان وناظران صرفا بستر سازی برای برگزاری انتخابات و فراهم کردن تجهیزات و امکانات مورد نیاز است به نحوی که مسیری هموار برای رقابت افراد ایجاد شود.
وی، با بیان اینکه در انتخابات باید به مردم اعتماد داشته باشیم و مطمین باشیم آنان تشخیصشان درست است، افزود: علایق و سلایق شخصی و جناحی نباید در اجرای انتخابات دخالت باید و اصل عدم دخالت به صورت حتمی می بایست اجرایی شود.
تسلط مجریان و ناظران بر قانون انتخابات ضروری است
استاندار، بر ضرورت مستند سازی تجارب و آسیب شناسی ها در روند اجرای انتخابات تأکید کرد و گفت: مستندسازی تجارب توسط دو بخش نظارت و اجرا خدمتی به آیندگان است.
خادمی، گفت: یکی از دیگر اصول مهم در برگزاری انتخابات، اصل تسلط و آشنایی به قانون است و همه ما می بایست در خصوص برگزاری انتخابات آموزش دیده و هر کدام به نوبه خود به قانون مسلط باشیم ./پورتال استانداری

 

منتشر شده در :2015/10/11 - 06:10|شناسه خبر: 16576 635 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه