امروز :پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ساعت : ۱۴:۱۵:۰۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

معاون سیاسی وزیر کشور

انتخابات در یک سوم حوزه ها بصورت الکترونیکی برگزار خواهد شد

رئیس ستاد انتخابات کشور، بودجه انتخابات را حدود ۱۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: لایحه قانون جامع انتخابات در وزارت کشور تهیه و تقدیم هیات دولت شده است

راه ملت: رئیس ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: پایه و اساس کار مجریان در سراسر کشور رعایت کامل قانون و بی طرفی در انتخابات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات پیش از ظهر امروز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران به تشریح آخرین اقدامات این ستاد پرداخت و گفت: نام نویسی از داوطلبان عضویت در مجلس خبرگان رهبری ۲۶ آذر و داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۲۸ آذر ماه آینده آغاز می شود.

معاون سیاسی وزیر کشور، تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی را حدود ۴۸۰۰ تا ۵ هزار نفر برآورد کرد و گفت: براساس قانون با آن دسته از داوطلبان که اقدام به تبلیغات انتخابات زودرس کنند برخورد خواهد شد.

مقیمی با اعلام اینکه، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۷ اسفند امسال برگزار خواهد شد، افزود: طبق برنامه زمانبدی شده فعالیت وزارت کشور، استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری های سراسر کشور آغاز شده تا با ایجاد همه امکانات لازم زمینه حضور با شکوه و حداکثری مردم کشور در انتخابات فراهم شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به تصویب تغییرات قانون انتخابات در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به برگزاری همزمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری هر دو انتخابات توسط یک هیات اجرایی برگزار خواهد شد.

مقیمی با بیان اینکه، تاکنون ۱۲ جلسه ستاد انتخابات کشور برگزار شده است، گفت: این ستاد دارای ۹ عضو و ۶ کمیته شامل کمیته های مالی و پشتیبانی، امنیتی، حقوقی، حراست و استعلامات، فناوری و اطلاع رسانی است و متناظر با همین ستاد در استان ها نیز معاونان سیاسی و امنیتی استانداری ها به عنوان رئیس ستاد انتخابات استان جلسات ستاد را برگزار می کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تا یک سوم حوزه ها به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و نمونه سخت افزاری برگزاری انتخابات تهیه و از سوی کارشناسان شورای نگهبان و وزارت کشور تائید شده است و کارهای نرم افزاری انتخابات نیز از سوی کارشناسان در حال تهیه است.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره استفاده از صندوق های شفاف در این دوره از انتخابات گفت: در نشست کارشناسان شورای نگهبان نمونه صندوق های شفاف به تصویب رسید و این صندوق ها با وجود شفافیت آرای داخل آن قابل خواندن نخواهد بود.

مقیمی با اشاره به اینکه، هیات های اجرایی علاوه بر استعلام از مراجع چهارگانه از تحقیقات محلی نیز برای تائید یا رد صلاحیت نامزدها استفاده خواهند کرد، افزود: در انتخابات امسال همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی برای رای دهندگان الزامی است و آن دسته از افرادی که اصل کارت ملی را در اختیار ندارند می توانند با مراجعه به سازمان ثبت احوال در کوتاهترین زمان ممکن کارت ملی خود را تهیه کنند.

معاون وزیر کشور در امور سیاسی با دعوت از نخبگان کشور برای حضور در رقابت های انتخاباتی گفت: برای داشتن مجلس کارآمدتر نخبگان به صحنه سیاسی بیایند تا مردم بتوانند از میان آنها نامزد اصلح را انتخاب کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور، آموزش مجریان انتخابات را از مهمترین فعالیت های جاری این ستاد برشمرد و گفت: ۲۷۰ مربی کار آموزش مجریان انتخابات در ۱۱ منطقه کشور و هر منطقه متشکل از فرمانداران و بخشداران ۳ استان را بر عهده دارند و آموزش و تقویت فرمانداران و بخشداران به عنوان نمایندگان دولت و مجریان انتخابات از اولویت های ستاد انتخابات کشور است.

مقیمی افزود: تمام تلاشمان بر این است که با حرکت قانونمند و رعایت کامل بی طرفی در وزارت کشور نظر مقام معظم رهبری را که فرمودند رای مردم حق الناس است تامین و از آراء مردم صیانت کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور، بودجه انتخابات را حدود ۱۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: لایحه قانون جامع انتخابات در وزارت کشور تهیه و تقدیم هیات دولت شده است.

وی تصریح کرد: تقریباً همه گروه‌های سیاسی برای ورود به انتخابات آماده می‌شوند و با حضور باشکوه مردم در پای صندوق‌های رأی اقتدار ملی جمهوری اسلامی ایران مجدداً همانند سال‌های گذشته به نمایش درخواهد آمد.

معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اینکه موظفیم تنها قانون را انجام دهیم، افزود: ما باید به طوری عمل کنیم که مردم احساس بی‌طرفی مجریان را داشته باشند.

مقیمی بیان داشت: وزیر کشور با شورای نگهبان برای همکاری و تعامل جلسات متعددی داشته و هم‌اکنون هم کارشناسان این دو نهاد برای بررسی دستگاه ‌های الکترونیکی انتخابات جلسات مختلفی دارند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص تمهیدات اندیشیده شده نسبت به پیگیری تخلفات انتخاباتی در حوزه فضای مجازی گفت: اگر در فضای مجازی تخریبی صورت بگیرد هم دستگاه قضایی و هم پلیس فتا آمادگی کامل را برای شناسایی و برخورد با این تخلفات دارند.

مقیمی در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال تغییرات در استانداری‌ ها در روزهای نزدیک به انتخابات، اظهار داشت: تا این لحظه هیچ بحثی در خصوص تغییر در استانداری ها در وزارت کشور مطرح نبوده است، البته این حق استانداران است که همانگونه که نسبت به تکمیل کادر خود مدیران را جذب می‌کنند در خصوص پایان کار آنان نیز تصمیم بگیرند و این در همه دستگاه‌ ها مرسوم است.

ج/

منتشر شده در :2015/11/01 - 09:11|شناسه خبر: 17663 544 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه