امروز :سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ساعت : ۱۹:۲۸:۱۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

فارس “کم تحرک ترین” و کهگیلویه وبویراحمد “پرتحرک ترین “استان های کشور هستند

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۴۰ درصد ایرانیان ۱۵ تا ۶۴ سال تحرک کافی ندارند همچنین مردم استان فارس کم تحرک ترین و کهگیلویه و بویر احمد پر تحرک ترین هستند

راه ملت: احمد کوشا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره اهمیت تحرک فیزیکی و ورزش در سلامت گفت: مطالعات موجود در وزارت بهداشت نشان می دهد که میزان تحرک و ورزش در بین ایرانیان سیر نزولی دارد و هر سال کم می شود.
وی گفت: در سال ۸۷ حدود ۳۸ درصد ایرانیان کم تحرک بودند،این میزان در سال ۸۸ به ۳۹ درصد و در سال ۹۰ به ۴۰ درصد رسید و بعد از آن نیز مطالعه جدیدی درباره میزان تحرک ایرانیان انجام نشده است.
رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: بر اساس این مطالعات مردم استان فارس با ۵۳٫۴ درصد کم تحرکی، از همه استانهای کشور کم تحرک تر هستند و بعد از آن استان سیستان و بلوچستان با ۵۲٫۵ درصد و بوشهر با ۵۰٫۴ درصد کم تحرکی در رده های بعدی قرار دارند.
وی گفت: بیشترین میزان تحرک در بین ساکنان استان کهگیلویه و بویر احمد گزارش شده که میزان کم تحرکی در آن ۲۰٫۴درصد است یعنی ۷۹٫۶درصد افراد در این استان تحرک کافی دارند. بعد از آن نیز استان مازندران با ۲۲٫۴ درصد و لرستان با ۲۷٫۹ درصد کم تحرکی در رتبه های دوم و سوم از نظر فعالیت فیزیکی مناسب در کشور قرار دارند.
کوشا ادامه داد: به طور کلی ورزش و تحرک می تواند پیری را به تعویق بیندازند و سن بیولو‍‍ژیک انسان را پایین بیاورد اما اینکه ورزش چقدر و تا چه اندازه می تواند سن بیولوژیک انسان را کم کند هنوز مطالعه دقیقی در وزارت بهداشت نداریم.
وی ادامه داد: آنچه بر اساس مطالعات وزارت بهداشت می توانیم به آن استناد کنیم این است که ورزش و تحرک کافی می تواند از بیماریهای مهمی مثل بیماریهای مزمن قلبی-عروقی، تنفسی، سرطان، دیابت جلوگیری کند.

منتشر شده در :2015/11/02 - 03:11|شناسه خبر: 17685 746 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه