امروز :سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ساعت : ۲۰:۴۹:۲۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد

فشارهای برخی جریانهای سیاسی به دانشگاه باعث میدان ندادن به دانشجویان انقلابی شده است

مهدوی به سخنان معظم له به توجه به کارهای فرهنگی در دانشگاه اشاره کرد و گفت: همانگونه که معظم له فرمودند،امروز برخی اردوهای مختلط و برگزاری کنسرت را یک کار فرهنگی می د انند که اصلاً اینگونه نیست

راه ملت: شهرام مهدوی مطلق  به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری در جمع اساتید، روسای دانشگاهها و روسای مراکز علم و فناوری کشور اشاره کرد و گفت: سخنان  شفاف مقام معظم رهبری ناظر بر واقعیات موجود در بدنه علمی کشور و بیشتر دانشگاههای کشور است.

بهایی آنچنانی به دانشجویان انقلابی داده نمی شود
وی به سخنان معظم له در مورد میدان دادن به نیروهای انقلابی در درون دانشگاهها گفت: در موضوع مسائل فرهنگی و حضور تشکل های انقلابی چه بسیج چه غیر از بسیج ،دانشجویانی هستند که با روحیه انقلابی در حال خدمت هستند و احساس بر این است که به این دانشجویان آنچنان که باید و شاید در حوزه های مهم دانشگاهی و تشکلی از سوی مسئولان دانشگاهی به آنها میدان داده نمی شود.

فشارهای بیرون بر دانشگاه باعث میدان ندادن به دانشجویان انقلابی شده است
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد یکی از مهمترین مشکلات میدان ندادن به دانشجویان انقلابی در درون دانشگاهها را فشار های بیرون از دانشگاه بر مسئولان دانشگاهی دانست و افزود: امروز دانشجویان انقلابی دغدغه گفتمان سازی را دارند که متأسفانه دیده می شود در درون دانشگاه ها به حوزه گفتمانی و کرسی های آزاد اندیشی یک سیستم کانالیزه وجود دارد و نمی گذارد که دانشجویان حرفهای خودشان را بزنند.

روسای دانشگاهها می دانند اما….
مهدوی با بیان اینکه دغدغه مقام معظم رهبری در درون دانشگاهها و مراکز علمی باید صریحاً مورد بازنگری قرار گیرد، بیان کرد:بسیاری از روسای دانشگاههای این موضوع را می دانند اما اعمال فشار از بیرون دانشگاهها وبیشتر از سمت سیاسیون نمی گذارد که مسئولان دانشگاهی آنچنان که باید و شاید دغدغه دانشجویان را برطرف کنند.
وی ابراز کرد: این موضوع نکته مبهمی است که چرا روسای دانشگاهها و مراکز علمی این موضوع را می دانند و بروز نمی دهند.

اعمال نفوذ از بیرون کار روسای دانشگاهها را سخت کرده است
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد  با بیان اینکه بیشتر روسای دانشگاها نگرانند پست و مقام و یا اعمادل فشار از روش گروههای سیاسی هستند، ابراز کرد:بیشتر روسای دانشگاهها از این نگرانند که اگر بهایی به دانشجویان انقلابی بدهند هزینه های بیرون از دانشگاه بر آنها تحمیل خواهد شد و جایگاه خود در خطر می بینند.

فشار های بیرون از دانشگاه نمی گذارد دانشجو مطالبه گر باشد
مهدوی مطلق ادامه داد: تا وقتی که فشار ها بیرون از مراکز علمی بر بدنه دانشگاه غلبه داشته باشد دانشگاه نمی تواند سمت  وسوی خودش که همان رشد گفتمان علمی و تمدنی را طی کند.
وی آمیخته شدن سیاسیت حزبی و گروهی به  بدنه علمی را سمی برای رشد فزاینده علمی کشور دانست و افزود: متأسفانه آمیخته شدن سیاست های غلط برخی از احزاب سیاسی در بدنه فرهنگی و علمی مراکز علمی ،باعث شده که رشد علمی کشور در چند سال اخیر رو به افول برود.

برخی گروههای سیاسی در عزل و نصب های دانشگاه نقش دارند
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمدا تصریح کرد: اعمال فشار از سوی گروههای سیاسی از طرف دیگر باعث شده که بیشتر روسای دانشگاه نتوانند دانشگاه را به صورت علمی اداره کنند و بیشتر به سمت اداری کردن دانشگاه به جای علمی کردن دانشگاه هستند.

گروههای سیاسی نمی گذارند دانشگاه تشکل محور باشد
مهدوی با بیان  اینکه دانشگاه باید تشکل محور و دانشجویی محور باشد،بیان کرد: تا وقتی که مراکز دانشگاهی ما از سیاست رنج می برد و سیاسیون با تاخت و تازهای خود در عزل و نصب های فرهنگی و علمی دست دارند، مسیر رشد علمی کشور رشد نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه  بعضی از روسای دانشگاه امروز درگیر فشارهای بیرونی هستند و نمی توانند خود را به دانشگاه تلفیق کنند،گفت:وقتی جریان دانشجویی در دانشگاه وجود نداشته باشد و گفتمان علمی نباشد و فشار های سیاسی در عزل و نصب و کانونه های علمی تأثیر گذار باشد نباید به دنبال رتبه عملی بالا باشیم.

حوزه سیاست نمی تواند جریان علمی کشور را محرک کند
مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان  یکی از دلایل رکود علمی را نبود جریان دانشگاهی و علمی دانست و گفت: حوزه سیاسی حوزه ای نیست که بتواند جریانات علمی را متحرک کند.

مهدوی به سخنان معظم له به توجه به کارهای فرهنگی در دانشگاه اشاره کرد و گفت: همانگونه که معظم له فرمودند،امروز برخی اردوهای مختلط و برگزاری کنسرت را یک کار فرهنگی می د انند که اصلاً اینگونه نیست.
برخی به دنبال نفوذ فرهنگ غرب با به راه انداختن اردوهای مختلط و کنسرت در درون دانشگاه هستند
وی کار فرهنگی را توجه به تشکل های دانشجویی، ایجاد کرسی های آزاد اندیشی و گفتمکان سازی در درون دانشگاه دانست و افزود: امروز برخی به دنبال رخنه و نفوذ فرهنگی غرب در بین دانشجویان با ایجاد اردوهای مختلط و ایجاد کنسرت های غربی هستند و آن را یک کار فرهنگی می دانند.

منتشر شده در :2015/11/13 - 03:11|شناسه خبر: 18213 496 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه