امروز :چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ساعت : ۱۸:۲۹:۵۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

فروش سیگار بدون داشتن مجوز توزیع ممنوع شد

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور تصریح کرد: ازجمله شرایط صدور مجوز خرده فروشی محصولات دخانی رعایت حداقل فاصله ۱۰۰ متری از مراکز آموزشی , فرهنگی و مذهبی و ورزشی است

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور اعلام کرد: بر اساس ابلاغیه قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای دی ماه سال جاری فقط توزیع کنندگان عمده و خرده فروشانی که دارای مجوز باشند می توانند محصولات دخانی توزیع نمایند.

علی اصغر رمزی با تاکید بر اینکه توزیع سیگار صرفاً با مجوز امکان پذیر است، افزود: مطابق این ابلاغیه، دستگاه های نظارتی و بازرسان از ابتدای دیماه سال جاری با توزیع کنندگان عمده (سراسری و استانی) و خرده فروش سیگار فاقد مجوز به عنوان متخلف برخورد می نمایند.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور تصریح کرد: ازجمله شرایط صدور مجوز خرده فروشی محصولات دخانی رعایت حداقل فاصله ۱۰۰ متری از مراکز آموزشی , فرهنگی و مذهبی و ورزشی  است.

وی اظهار داشت: از حدود ۲ سال قبل ساماندهی مجوزهای عمده فروشی محصولات دخانی آغاز گردیده است و تاکنون بیش از ۷۰۰ مجوز توزیع عمده فروشی استانی و ۱۲۰ مجوز توزیع سراسری (کشوری) صادر شده است.

علی اصغر رمزی  با اشاره به اینکه هر شخصی که پرونده توزیع محصول دخانی قاچاق در هر میزان و در هر تاریخی داشته باشد امکان دریافت مجوز توزیع ندارد ، افزود:  با  ۴ مساله  “فروش محصول دخانی قاچاق، توزیع سیگار به صورت فله ای یا نخی ، فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال،  تبلیغ محصولات دخانی” به شدت برخورد می شود  و مجوز افراد متخلف باطل و دیگر مجوز توزیع سیگار برای آنان صادر نمی شود.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور تاکید کرد : با اشاره به ابلاغیه قائم مقام وزیرصنعت،معدن وتجارت درخصوص صدور مجوز خرده فروشی برای سوپرمارکتها، خواربارفروشیها و سقط فروشان گفت: براساس ابلاغیه شرایط اعطای مجوز توزیع محصولات دخانی در سطح خرده فروشی تعیین شده  و  واحدهای واجد شرایط می توانند از طریق اتحادیه های خود نسبت به کسب اطلاع از شرایط و دریافت مجوز توزیع خرده فروشی محصولات دخانی اقدام نمایند.

وی اظهار داشت: پس از پایان آذرماه سال جاری صرفاً سوپرمارکتها ,  خواربارفروشیها و سقط فروشانی که دارای مجوز یاد شده هستند می توانند اقدام به توزیع محصولات دخانی نمایند.

رمزی در پایان گفت: دستگاه های نظارتی و بازرسان با توزیع کنندگان عمده استانی و کشوری فاقد مجوز برخورد خواهند کرد و کسانی که علاقه مند دریافت مجوز توزیع کشوری (سراسری) هستند باید  از طریق مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور  اقدام کنند.

یادآور می شود، ضوابط و دستورالعملهای مربوطه برای صدور مجوزهای عمده فروشی (استانی و سراسری) در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور) قرار دارد و متقاضیان می توانند از این سایت اطلاعات کامل را درخصوص مجوزهای عمده فروشی دریافت نمایند.

منتشر شده در :2015/11/22 - 11:11|شناسه خبر: 18799 508 بازدید
گزارش خطا:
برچسب ها:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه