امروز :شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۱۰:۵۳:۵۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

واکنش بازار نفت به مرگ پادشاه عربستان/ نفت گران شد

پس از چند هفته روند کاهشی قیمت جهانی نفت به ویژه در بازارهای آسیایی و آمریکا، با مخابره شدن خبر درگذشت ملک عبدالله ششمین پادشاه عربستان سعودی، بازارها به این خبر واکنش نشان داده و بهای طلای سیاه در آسیا گران شد. رسانه های بین المللی با انتشار گزارشی، اعلام کردند: بهای هر بشکه نفت خام […]

پس از چند هفته روند کاهشی قیمت جهانی نفت به ویژه در بازارهای آسیایی و آمریکا، با مخابره شدن خبر درگذشت ملک عبدالله ششمین پادشاه عربستان سعودی، بازارها به این خبر واکنش نشان داده و بهای طلای سیاه در آسیا گران شد.

رسانه های بین المللی با انتشار گزارشی، اعلام کردند: بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه مارس در بازار نیویورک سه و یک دهم درصد افزایش یافت.

بر این اساس، هر بشکه نفت خام آمریکا بامداد جمعه در بازار آسیا ۷۳ سنت معادل یک ممیز ۵۸ صدم درصد افزایش داشت و ۴۷ دلار و چهار صدم سنت به فروش رسید.

این در حالی است که در بازارهای اروپایی هم متاثر از درگذشت پادشاه عربستان، قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز برای تحویل در ماه مارس یک ممیز نه صدم سنت معادل ۲.۲۵ درصد افزایش داشت و هر بشکه ۴۹ دلار و ۶۱ سنت معامله شد.

بهای نفت در حالی رو به افزایش گذاشته است که به سبب عرضه بیش از حد آن در بازار و مخالفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت” اوپک” که عربستان از اعضای کلیدی آن بود، آهنگی نزولی را طی می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تحلیلگران می گویند توجهات به سمت این مسئله معطوف شده است که آیا پادشاه جدید علی النعیمی را که از سال ۱۹۹۵ وزیر نفت عربستان بوده است، در سمت خود ابقا خواهد کرد یا نه؟

عربستان تولید کننده اصلی اوپک به شمار می رود و تصمیم این کشور در اواخر ماه نوامبر در خصوص ادامه روند تولید نفت به رغم عرضه فراوان آن در بازار روند کاهش بهای نفت را تسریع کرد.

در همین حال، معامله گران در انتظارند تا ببینند آیا عربستان سیاست افزایش تولید نفت خود را با توجه به رو به کاهش گذاشتن بهای نفت و عرضه فراوان آن در جهان تغییر خواهد داد؟/مهر

منتشر شده در :2015/01/24 - 09:01|شناسه خبر: 3021 663 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه