امروز :چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ساعت : ۰۰:۲۳:۳۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نمایشگاه بهاره سال جاری ۱۸ تا ۲۸ اسفند ماه برگزار می شود

معاون برنامه ریزی استاندار گفت: با هدف رفاه مردم استان و ارایه خدمات بیشتر به آنان، نمایشگاه بهاره در سال جاری از تاریخ هیجدهم تا بیست و هشتم اسفند ماه در سه شهر یاسوج، گچساران و دهدشت برگزار می شود.

حسن نوروزی با بیان این مطلب در ستاد تنظیم بازار استان، اظهار داشت: به موجب تقویم مشخص شده و دستور العمل ارسالی نمایشگاه بهاره می بایست از پانزدهم تا بیست و پنجم استان اسفند ماه برگزار شود ولی با توجه به اینکه عمده خرید مردم در روزهای پایانی سال انجام می شود، این نمایشگاه در استان از تاریخ هیجدهم تا بیست و هشتم اسفند ماه برگزار می شود.
وی، با بیان اینکه در سایر شهرها و نقاط استان نیز فروشگاه های فوق العاده برای خرید مایحتاج سال نو ، پیش بینی می شود، اظهار داشت: تدابیر لازم برای ارتقای کیفیت محصولات ارایه شده در نمایشگاه اتخاذ شود.
نوروزی با تأکید بر اینکه در برگزاری نمایشگاه، هدف اصلی خدمت به مردم و رضایت آنان است، تأکید کرد: مکان نمایشگاه می بایست به نحوی پیش بینی شود که مردم به آن دسترسی آسان داشته باشند .
تأمین میوه شب عید مورد نیاز استان: ۴۰۰ تن پرتقال، ۳۰۰ تن سیب،۷۰۰ تن مرغ
دکتر نوروزی گفت: دو میوه سیب و پرتقال که مشمول تنظیم بازار قرار می گیرند توسط جهاد کشاورزی و تعاون روستایی استان برای شب عید از استانهای مازندران و اصفهان تهیه می شوند.
وی، افزود: مطابق با تدابیر اتخاذ شده و اقدامات صورت گرفته برای تأمین میوه شب عید مردم استان؛ ۴۰۰ تن پرتقال و ۳۰۰ تن سیب تهیه می شود که قیمت آنها نیز در کمیته تخصصی تعیین می شود.
وی با بیان اینکه بخشی از اقدامات لازم در این راستان انجام شده است، گفت: در این جلسه برنامه ریزی و سیاستگذاری ضروری برای تأمین میوه شب عید و تعطیلات نوروز صورت گرفت و در این خصوص مردم استان مشکلی نخواهند داشت.
نوروزی تأکید کرد: در خصوص تأمین مرغ و گوشت برای ایام نوروز نیز اقدامات لازم انجام می شود و در همین راستا ۷۰۰ تن مرغ ویژه شب عید تأمین می شود.
معاون برنامه ریزی افزود: برای تعیین قیمت و نحوه توزیع میوه و مرغ شب عید کمیته تخصصی با حضور دستگاه های مرتبط نظیر جهاد کشاورزی و تعاون روستایی ، صنعت،معدن و تجارت، اتاق اصناف، دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری تشکیل می شود .

دستگاههای اجرایی مرغ مورد نیاز خود را از تولیدات استان تهیه کنند
معاون برنامه ریزی در این نشست با بیان اینکه استان در زمینه تأمین مرغ مورد نیاز استان مشکلی ندارد، افزود: با توجه به اینکه هنوز امکانات مناسب جهت تأمین مکان مناسب برای ذخیره سازی مرغ وجود ندارد دستگاه های اجرایی ملزم به تأمین نیاز خود از مرغ تولید استان هستند.
وی به کمبود سردخانه در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت:کمبود سردخانه از دغدغه‌های شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی است که با ایجاد این مکان، امکان ذخیره‌ ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن مرغ فراهم می‌شود.
این مسئول ادامه داد: با اختصاص ۶۰ میلیون تومان به شرکت پشتیبانی امور دام کهگیلویه و بویراحمد سردخانه ایجاد می‌شود که این مسئله پیگیری و در بودجه سال آینده این مبلغ اختصاص داده می‌شود.
نوروزی به مشکلاتی که واحدهای زنده‌فروشی مرغ در استان ایجاد می‌کنند اشاره کرد و گفت:: خرید و فروش مرغ زنده یکی از معضلات استان است که مردم با این باور که خرید مرغ زنده از لحاظ قیمتی به صرفه است نسبت به خرید آن اقدام می کنند در حالیکه علاوه بر اینکه مرغ زنده از نظر قیمتی سودی به حال خریدار ندارد مشکلات بهداشتی خاص خود را نیز داراست.
نوروزی تأکیدکرد: در نشست آینده شورای سلامت استان زنده فروشی مرغ بررسی شده و برای جلوگیری از آن و آگاهی رسانی به مردم راهکارهای لازم اندیشیده می شود./خبرنما

منتشر شده در :2015/01/24 - 11:01|شناسه خبر: 3045 722 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه