امروز :دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ساعت : ۰۱:۰۸:۰۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

گازرسانی از طریق لوله‌کشی به دیشموک امکانپذیر نیست

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه گازرسانی از طریق لوله‌کشی و شبکه‌گذاری به منطقه دیشموک امکانپذیر نیست، گفت: از طریق مخزن می‌توانیم به بخش‌های چاروسا و دیشموک گازرسانی کنیم.

حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی به همراه معاون عمرانی استاندار، مدیران شهرستانی، مدیران استانی و فرماندار کهگیلویه به منطقه دیشموک سفر و از روستاهای محروم بازدید کردند.

در این سفر مردم و مسئولان شهر دیشموک خواستار برطرف شدن مشکلات خود از جمله گازرسانی به این منطقه شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص و در پاسخ به این خواسته مردم گفت: خواسته برحق شما در حال پیگیری است و مسئولان به فکر شما هستند.

هوشنگ صیدالی با بیان اینکه گازرسانی از طریق لوله‌کشی و شبکه‌گذاری به این منطقه امکان ندارد، افزود: از طریق مخزن می‌توانیم به بخش‌های چاروسا و دیشموک گازرسانی کنیم که کار آن بعد از دهه فجر آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: مردم لردگان ۱۰ سال است که از این طریق گاز خود را تامین می‌کنند و مشکلی برای آنها ایجاد نشده است و فقط باید در برنامه‌ریزی به گونه‌ای عمل کنیم که با مشکل مواجه نشویم.

در ادامه سفر مسئولان به روستاهای چندار، روی‌رش، سربس و سرگچ رفته و مشکلات آنها را از نزدیک بررسی کردند.

مردم روستای چندار خواستار برطرف کردن مشکلات خود در خصوص نبود مسجد، عدم وجود راه ارتباطی مناسب، مشکل لوله‌کشی آب، نبود خانه بهداشت، نبود مدرسه راهنمایی و دبیرستان شدند.

در این سفر به مردم مناطق یاد شده قول داده شد به زودی مشکل خانه بهداشت و آب برطرف شده و ۵ کیلومتر اول راه ارتباطی آن هم تا پایان اردیبهشت ۹۴ آسفالت شود.

روستای روی‌رش مقصد بعدی مسئولان بود که مردم این روستا از نداشتن آب، برق و راه ارتباطی گلایه‌مند بودند که حجت‌الاسلام بزرگواری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی قول رفع مشکلات این روستا را هم به مردم دادند.

روستای بعدی، روستای سرگچ بود که مسئولان از آن بازدید و مشکلات را بررسی کردند.

دهیار روستای سرگچ از مسئولان خواست تا هر چه زودتر بزرگترین مشکل این روستا که راه ارتباطی بوده را برطرف کنند.

در این بازدید شهردار دیشموک با بیان اینکه مشکلات آبی زیادی در شهرستان وجود دارد و راه‌اندازی سد بالیاب کمک بزرگی به شهرستان و استان خواهد کرد، گفت: آب شهرستان‌های گچساران، کهگیلویه، چرام و لنده با این کار تامین خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید به اولویت‌های منطقه اشاره کرد و گفت: راه‌ارتباطی و سد بالیاب از مهمترین خواسته‌های مردم سرگچ است و ما پیگیر راه‌اندازی سد بالیاب هستیم.

پژمان نیک‌اقبالی تصریح کرد: با راه‌اندازی سد بالیاب مشکل آب شهرستان‌های کهگیلویه، چرام و لنده برطرف خواهد شد، البته کار زمین‌شناسی آن انجام شده و منتظر نتیجه هستیم و در صورت جواب مثبت زمین‌شناسی، فعالیت این سد را آغاز خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: ساخت سد در بالادست علاوه بر حل مشکل آب شهرهای گرمسیری، اهداف مسئولان خوزستان را هم به نتیجه خواهد رساند و نیازهای آن‌ها را تامین خواهد کرد ولی اگر در پایین‌دست ساخته شود خیلی از مزیت‌های آن از بین می‌رود.

این مسئول خاطرنشان کرد: ساخت سد بالیاب هم به لحاظ اشتغال، هم به لحاظ دسترسی و هم مسائل جانبی تحول عظیمی به وجود خواهد آورد.

حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز در جمع مردم با بیان اینکه سد بالیاب در ابتدا قرار بود که به خوزستان واگذار شود، تصریح کرد: ولی ما با آوردن وزیر سابق دولت به این منطقه، نظرشان را تغییر داده و سد بالیاب را به دیشموک و استان کهگیلویه و بویراحمد واگذار کردیم./فارس

منتشر شده در :2015/01/29 - 11:01|شناسه خبر: 3195 520 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه