امروز :چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۱۴:۳۸:۱۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

استفاده از ظرفیت بالای آموزش و پرورش برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب

به نقل از روابط عمومی آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز همایش دوستداران آب و ترنم باران با حضور برخی مسئولان استانی در دبیرستان تیزهوشان دخترانه یاسوج برگزار شد.

اجرای طرح همیار آب در مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد

در ابداری این مراسم هادی زارع‌پور با اشاره به اهمیت مقوله مصرف بهینه آب اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن کشور ایران در کمربند خشک و بروز تنش‌های آبی در سال‌های اخیر حفاظت از منابع آبی و ترویج مصرف بهینه آب باید سرلوحه کار قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد مصرف بهینه آب در همه بخش‌ها را اصلی ترین راه خروج از مشکلات ناشی از کمبود منابع آب دانست وعنوان کرد:  بهترین مجرا برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب مدارس هستند و آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد آمادگی همکاری در این زمینه را دارد.

وی از اجرای طرح همیار آب در مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری شرکت آب و فاضلاب خبر داد و  تصریح کرد: با اجرای این طرح و ورود دانش‌آموزان در زمینه فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب افقی روشن در انتظار خواهد بود و البته همه دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی باید بکوشند تا در این رابطه به رسالت خود عمل کنند.

راهی جز استفاده بهینه از منابع آبی موجود نداریم

در ادامه پژمان نیک‌اقبالی معاون امور عمرانتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مصرف آب و حفاظت از منابع آبی در فرهنگ ایرانیان نقش و جایگاه ویژه ای دارد افزود: در آیات و روایات نیز بر ارزش و جایگاه این کالای گرانقدر تاکیدات فراوانی شده است.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی مشکلات و کمبودهای در زمینه تامین آب شرب سالم که در نقاط مختلف جهان بوجود آمده است بیان کرد: کشور ایران نیز در میان ۱۶ کشوری است که در کمربند خشک قرار دارند و با بحران کم‌آبی مواجه است.

وی گفت: با وضعیت موجود و محدودیت‌بارش‌ها راهی جز استفاده بهینه از منابع آبی موجود نداریم و دراین مسیر آموزش و پرورش می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بلویراحمد اظهار کرد: باید از همه ظرفیت‌های اموزشی و فرهنگی در استان برای ترویج مصرف بهینه آب درحوزه‌های مختلف به خصوص آب شرب داشته باشیم.

وی گفت: برای برطرف شدن مشکلات مربوط به کم‌آبی وکنترل بحران‌های آبی راهی جز ترویج مصرف بهینه آب وجود ندارد و در این بین آموزش و پرورش باید هرچه بیشتر ورود پیدا کند.

استفاده از ظرفیت بالای آموزش و پرورش برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب

سید علی لدنی‌نژاد نیز با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بالای آموزش و پرورش برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب از اولویت‌های اصلی آبفای شهری کهگیلوهی و بویراحمد است اظهار کرد: در هر یک از شهرستان‌های استان دو مدرسه دخترانه و پسرانه به عنوان پایلوت در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی مصرف آب انتخاب و در مراحل بعد این موضوع در سایر مدارس نیز اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری  کهگیلویه و بویراحمد  اجرای طرح همیار آب را گامی موثر برای نقشآفرینی دانش‌آموزان در امر فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب دانست و عنوان کرد: دانش‌آموزان به عنوان سفیران توریج مصرف بهینه آب خواهد توانست نقش ارزنده خود را در کنار اولیاء ایفاکنند.

لدنی‌نژاد همچنین از چاب کتاب‌های آموزشی در زمینه مصرف آب خبر داد و گفت: با چاب این کتاب‌ها که متناسب با مقاطع تحصیلی متفاوت خواهد بود دانش‌آموزان با روند تامین و توزیع و نیز استفاده صحیح از این کالای با ارزش مطلع خواهند شد.

وی با تقدیر از همکاری‌های آموزش و پرورش در برگرازی همایش دوستداران آب و ترنم باران بیان کرد: نقش ارزنده این نهاد فرهنگی  و آموزشی در ترویج مسائلی فرهنگی به خصوص در حوزه آب بی‌بدیل است و امیدودرایم که با همکاری هرچه بیشتر  ابفای شهری  و آموزش و پرورش شاهد ترویج هر چه بیشتر فرهنگ مصرف دست آب شرب در میان اقشار مختلف حامعه باشیم.

به گفته روابط عمومی آبفا در پایان این مراسم پس از قرائت سرود یکصد نفر آب توسط دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه تیزهوشان، مراسم دعای باران نیز برگزار شد.

منتشر شده در :2015/02/02 - 12:02|شناسه خبر: 3234 1032 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه