امروز :چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ساعت : ۱۲:۳۱:۲۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

وزیر کشور تاکید کرد:

دولت برای ۸۰ میلیون نفر کارمی کند/ لزوم استفاده از مدیران جوان

وزیر کشور گفت: دولت برای ۸۰ میلیون نفر کار می کند، اما می تواند انتخابش از نزدیکان فکری باشد، معیار ما انتخاب مدیران بر اساس قبول برنامه های دولت است.

راه ملت: عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر شنبه در آیین تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید کهگیلویه و بویراحمد افزود: وقتی رئیس جمهور انتخاب می شود و رای اعتماد می گیرد، دیگر دولت حزب و گروه خاصی نیست.

رحمانی فضای تاکید کرد: انتخاب استانداران بر اساس اصولی است از جمله استاندار باید سیاست های دولت را قبول داشته باشد. مردم در انتخابات شرکت کردند و اکثریت اراء متمایل به برنامه های رئیس ممهوری بوده است وباید آن را پیش ببرد.

رحمانی فضلی ابراز داشت: در این استان گام های مناسبی برای توسعه برداشته شده است و همیاری و همدلی نمایندگان و نیروهای اداری در تحقق این گام ها موثر است و خدمت کردن برای مردم در نظام، که نظامی الهی است و ولی فقیه با حاکمیت مناسب آن را اداره می کند و نظامی که مدیون و حاصل خون شهدا و ایثارگری مردم است، را باید شکر گذار باشیم.

رحمانی فضلی بیان داشت: بالاتر از نعمت استقلال، حریت، امنیت و آزادی نعمتی نیست و باید شکر در درون ما باشد و سپاسگذار این نعمت های خداوند بوده و در عمل و لسان شکرگذار خدمت به مردم باشیم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: امید است اقای خادمی استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد در درون خود رضایت داشته باشد، و خدواند نیز از ایشان رضایت داشته باشد.

وزیر کشور گفت: علی محمد احمدی استاندار جدید کهگیلویه و بوبراحمد سوابق کاری مناسبی دارد و همه شاخص هایی که به عنوان استاندارد برای استانداری است را دارد، ولی این به معنای توفیق در عمل نیست و زمانی توفیق می یابد که همه به ایشان کمک کنیم.

وی افزود: این استان بر اساس ظرفیت و توانمندی در حوزه های مختلف وقتی موفق است که همه باهم اراده کار داشته باشند و مردم ایفای نقش اصلی را داشته باشند و تمام ظرفیت ها برای توسعه به کار گرفته شود.

وی ابراز داشت: خدمت به همه در چارچوب دولت لازم است و همه فعالان استان باید اقای احمدی را به عنوان استاندار نگاه کنند.

وزیر کشور با اشاره به توسعه گرا بودن استاندارها گفت: در جمهوری اسلامی مشکل امنیتی نداریم و باید کماکان به ان توجه شود و مهم است، اما به طور کلی اولویت اول ما امنیت نیست و مشکل فعلی کشور، بیکاری، صادرات، سرمایه گذاری و توسعه است.

وی گفت: رهبر انقلاب چندین سال است که موضوع اقتصاد، تولید و پیشرفت را در دستور کار قرار داده اند و ما موظف به تحقق ان هستیم و با توجه به شعار سال نیز اولویت در حوزه اقتصادی است.

رحمانی فصلی گفت: تحریم ها اصولا در حوزه اقتصادی است و باید پاشنه آشیل مشکل حل شود و ان در تحقق اقتصاد مقاومتی است و رهبری چند ویژگی برای آن قائل شدند و اولین ویژگی مردمی بودن است، و باید برای مردم و حل مشکلات تلاش کرد.

وزیر کشور قدرت هماهنگی را از ویژگی های مورد نیاز استانداران دانست و اظهار کرد: استاندار باید قدرت هماهنگی بین نمایندگان، روحانیت و حوزه های مختلف را داشته باشد، که برای دستیابی به این مهم ویژگی هایی لازم است.

وی افزود: صبر، تحمل، نادیده گرفتن برخی کم توجهی ها، داشتن چشم بصیر و دل بینا، گذشت، تامل و تحمل از ویژگی های یک استاندار برای تحقق هماهنگی است.

وی با اشاره به موضوع تعامل گفت: استانداران باید تعامل مناسب داشته باشند و در حوزهسرمایه گذاری و همچنین در حوزه اجتماعی نیز تعامل نیاز است و اسیب های اجتماعی با اجتماعی شدن و ظرفیت مردمی حل می شود و نه تکیه بر بودجه دولتی.

وی عنوان کرد: رشد هشت درصدی اقتصادی با تکیه بر بودجه های عمومی محقق نمی شود و جذب سرمایه در حوزه های مختلف برای استان ها لازم است.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: در مسائل سیاسی به مشارکت متشکل مردم در حوزه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و نشاط، تعمیق سیاسی نیاز داریم. حمایت های سیاسی در قالب تشکل ها شکل می گیرد و استاندار باید قدرت تعامل با همه طیف های سیاسی و در چارچوب قانون را داشته باشد.

وزیر کشور گفت: استفاده از ظرفیت تمام احزاب منافع مختلفی برای کشور داشته است و استانداران بایددر چارچوب تعامل از ظرفیت تشکل ها استفاده کنند.

رحمانی فضلی گفت: داشتن تجربه نیز مورد تاکید است و این مهم فراتر از تجربه فردی مطرح است و باید از تجربه های دیگران استفاده کرد و باید در کنار این مسائل، استاندار باید کادر سازی مناسبی داشته باشد.

وی افزود: استانداران در به کار گیری بانوان و جوانان مطالعه و استفاده لازم را کنند و همچنین باید متوسط سن مدیران در استان ها حداقل ۵ سال کاهش یابد.

وزیر کشور ابراز داشت: این توفیقی است به این دو استاندار و مسئولین که به مردم خدمت کنند و امید است خداوند به نیت های پاک و خالصانه و گام های استوار شما برکت بیشتری دهد و باید در مسیر بندگی حرکت کرد و خداوند این برکت و رحمت را همیشه جاری دارد.

منتشر شده در :۱۳۹۶/۰۶/۲۵ - ۰۳:۰۶|شناسه خبر: 3254394 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه