امروز :یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۲۳:۰۶:۲۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سیده فاطمه سادات موسوی:

موحد قلب کهگیلویه است

به شما توصیه می کنم به سرنوشت دیگرانی که می خواستند با تخریب موحد کلاهی برای خود ببافند بنگرید که تاریخ و مردمانش آنها چه سیلی ها زدند و چه پاسخ ها گرفتند. پاسخی به بلندی محو همیشه ی آنان از صحنه ی اجتماعی و سیاسی.

اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان راه ملت است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
بینندگان راه ملت می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.

راه ملت: سیده فاطمه سادات موسوی

تُعِزُّ مَنْ تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَاءُ

(هر کس را بخواهی، عزت می دهی، و هر که را بخواهی خوار می کنی.)

بررسی سرنوشت نخبگان سیاسی در نظام‌های انقلابی عموما فرایند و نشانه‌های مشابهی را منعکس می‌سازد. در انقلاب اسلامی ایران، برخی از نخبگان سیاسی و رهبران انقلابی بیش از همه در ساختار حکومتی ایفای نقش نموده‌اند. چنین روندی بیانگر جلوه‌هایی از تداوم ثبات سیاسی در ساختار قدرت محسوب می‌شود. به عبارت دیگر، تداوم نقش سیاسی چنین کارگزارانی نشان می‌دهد که ساختار حکومتی از سازوکارهای کنش موثر برای مدیریت بحران برخوردار بوده‌اند.
به هر حال صحبت از نخبگان سیاسی بسیار سخت و دشوار است چون دارایی واکنش های فراوانی از سوی افکار عمومی جامعه است حال اگراین صحبت در مورد افراد سیاسی استان کوچک ما باشد که مردمان آن انتخابات را همواره صنحه بزرگ و تاریخ ساز می بیند وهمیشه رتبه نخست در کشور در پی حضور در انتخابات دارند .

نیازی به قلم فرسایی در رابطه با مقبولیت و نفوذ موحد در بین عوام و خواص نبوده و نیست.زمانی سید محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه بزرگ شد خیلی از کسانی که الان از وی انتقاد می کنند در صحنه هستی وجود نداشتن که تشخیص بدهند که چه چیزی در آن زمان نیاز کهگیلویه بزرگ است.

۲۱ فروردین ۱۳۷۱روزی است که مردم کهگیلویه مردی را انتخاب کردند که به حق اسطوره شد‏‏‏، در تاریخ این استان کوچک مثل موحد که محور وحدت و یگانه باشد پیدا نمی شود.

سال ۷۱ کهگیلویه بزرگ کدامیک از امکانات اولیه را داشت که مردم آن زمان خواستار برطرف کردن آن را داشته باشند؟

جواب سوال آسان است، بیشتر نقاط این شهرستان نه راه‏، نه برق، نه آب و تلفن و اینترنت که رویا بود.

کار عمرانی چیست؟ آیا آباد کردن روستای های که مسیر عبور نداشتن و آب کشی به دور افتاد ه ترین مناطق و روشن کردن چرا خانه محرومان کار عمرانی نیست.

روزی موحد از کهگیلویه رفت تمامی روستا ها امکانات اولیه را داشتند این بزرگ ترین کار عمرانی در جمهوری اسلامی است‏، بهتر است کسانی که دم از تحلیل گر  بودن می زنند توضیه می کنم کمی تاریخ کهگیلویه بزرگ را مطالعه کنند.

حدود ده سال است که موحد در صحنه تصمیم گیری کهگیلویه بزرگ نیست سوال اینجاست در این زمان چه پیشرفتی صورت گرفته؟ هیچ…

سید محمد موحد با وجود آنکه مدت هاست دیگر در مجلس شورای اسلامی سمتی ندارد اما همچنان به عنوان یک چهره خاص مورد توجه است‏، این جز مردمداری و موحد بود چیزی نیست موحد همیشه در دسترس مردم بوده و هست.

موحد قلب کهگیلویه است چون چپ و راست نکرد‏، بزرگ و کوچک نکرد، آن طایفه و این طایفه نکرد و با همه وجودش برای مردم کهگیلویه کار کرد.

به شما توصیه می کنم به سرنوشت دیگرانی که می خواستند با تخریب موحد کلاهی برای خود ببافند بنگرید که تاریخ و مردمانش آنها چه سیلی ها زدند و چه پاسخ ها گرفتند. پاسخی به بلندی محو همیشه ی آنان از صحنه ی اجتماعی و سیاسی.

بله موحد مردم دار است ومردم سرزمینش را دوست دارد با هر لباسی و از هر طایفه و قوم وقبیله ای…اندکی صبر سحر نزدیک است ……

منتشر شده در :2017/11/12 - 06:11|شناسه خبر: 32893 977 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه