امروز :دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ساعت : ۲۳:۲۱:۵۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

افزایش نسبی دما در کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، پیش‌بینی‌های وضعیت آب و هوای کشور در سه روز آینده را تشریح کرد.

به نقل از ایسنا، احد وظیفه گفت: با استقرار سامانه کم فشار بر روی استانهای ساحلی دریای خزر طی روز دوشنبه و سه شنبه به سبب وزش باد جنوبی نسبتا شدید در گیلان، مازندران و گلستان و وزش باد شدید در استان اردبیل پیش بینی می‌شود که با افزایش دمای حدود ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد طی این دو روز همراه است.
وی ادامه داد: از اواخر روز چهارشنبه با عبور این سامانه از روی این منطقه همراه با کاهش دما، بارندگی نیز در این استانها پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با پیش‌بینی جوی نسبتا آرام همراه با افزایش‌نسبی دما در غالب‌مناطق کشور برای دو روز آینده گفت: از دوشنبه شب و طی روز سه شنبه وزش باد جنوبی شدید در استانهای اردبیل و گیلان پیش‌بینی می شود که با افزایش نسبی دما در این مناطق همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان این‌که از بعد از ظهر روز چهار شنبه جریانهای شمالی روی سواحل غربی دریای خزر در استانهای واقع در این مناطق و شمال غرب کشور تقویت خواهد شد، گفت: در این صورت ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد برای این مناطق پیش‌بینی می‌شود که در روز پنجشنبه گستره بارش به شمال شرق کشور نیز خواهد رسید. همچنین روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه همراه با جریانات گرم جنوبی و گذر موج تراز میانی جو در پاره‌ای نقاط سیستان و بلوچستان و هرمزگان ابرناکی، وزش باد، بارش پراکنده گاهی با رعد و برق رخ خواهد داد.

مدیرکل پبش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت هوای تهران، اظهار کرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز سه‌شنبه صاف در پاره‌ای نقاط غبارصبحگاهی پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما در این روز ۶ و ۱۷ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین در روز چهار‌شنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری، درپاره‌ای نقاط غبار صبحگاهی و در اواخر وقت نیمه ابری و با وزش باد همراه خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز ۷ و ۱۷ درجه خواهد بود.

منتشر شده در :2015/02/03 - 01:02|شناسه خبر: 3294 463 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه