امروز :چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۱۶:۳۱:۲۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سقفی که ستون های آن جان ندارند/جز فقر و محرومیت کسی درخانه این خانواده دهدشتی رانزده است+تصاویر

در همین شهردر دهدشت مرکزکهگیلویه، به دور از هیاهوی وعده و وعید، فارغ از دغدغه‌های روز و شبمان، در کنار انسانیت روی زبانمان، زیر همین آسمان، در شب‌های سرد زمستان خانواده ای ۹نفره وفقیردرمخروبه ای شب را به روز می‌رساند.

راه ملت: در همسایگی ما، در همین نزدیکی، دور از هیاهوی زندگی پر زرق و برق، به دور از دغدغۀ من و تو، شخصی باخانواده خودزندگی می کند .

خیلی وقت‌ها از کنارمان در خیابان رد می‌شود که سر به زیر در فکر نجات جان اعضای خانواده خودوسرخ کردن گونه‌های خود با سیلی است.

امااین شخص دردهدشت گردنه رواق کنارمدرسه امام رضا(ع)زندگی می کندبا۷ فرزندوخانواده خودکه درخانه ای که سقفش چکه ودیوار هایش کم کم فرومی ریزدزندگی می کند.

جای بسی تاسف داردوضیعت اسف باراین خانواده، با پدرخانواده که صحبت کردم می‌گفت:کارگری ساده ودارای ۷ فرزندهستم وسه تاازفرزندانم هم تحصیل کرده وبیکارهستندوحتی فرزنددانشگاهی هم دارم ولی به سختی امرارمعاش می کنم.
ازمسولان گلایه داردکه هیچ کمکی نکردندو می گوید:به یکی ازادارات متولی جهت کمک مراجعه کردم ودرجوابم گفتندهروقت خانه تخریب شد کمکتان خواهیم کردوتاسف میخورم که جان ۹ انسان برای این مسولان مهم نیست اگرخانوده خودتان بودهم همین حرف رامیزنید.

این شهرونددهدشتی می گفت با این اجاره‌ها توان اجاره خانه‌ای را هم نداریم که سرمای زمستان را زیر سقفش بگذرانیم، مجبور شدیم ستون های فلزی زیرسقف خانه قراردهیم ودرهمین خانه زندگی کنیم حتی ستون ها هم اجاره ای است وبارمالی بردوش مادوچندان می کند وهروقت باران می باردامکان ریزش این خانه برسراعضای خانواده بیشترمی شود.

خانواده وی تحت پوشش بهزیستی می باشدکه قبلاهیچ حمایتی ازوی نشدو خوشبین به آمدن رئیس جدیداست که ایشان رایاری کندولی تاکنون مراجعه ای به رئیس جدید نداشته است.

وی گفت ازمسولان ونماینده این شهرستان خواهش دارم حداقل برای رضای خداوحفظ جان خانواده همکاری بابنده داشته باشند.

این شهرونددرادامه وعاجزانه ازنماینده کهگیلویه.فرماندار.هلال احمر وبهزیستی جهت حفظ سلامتی اعضای خانواده خودتقاضای کمک ویاری رادارد.

دراین خانه حتی حیوانات هم زندگی نمی کنندچه برسدبه یک خانواده معصوم که ثانیه به ثانیه درزیراین سقف متحرک جان می دهندوزنده می شوند.

ازشنیدن داستان پدراین خانواده ودیدن زندگی آنهاقلب هابه دردمی آیدلذا ازمسولان متولی انتطارهمکاری می رود.

پایگاه خبری تحلیلی عصرزاگرس جهت حفظ آبروی این خانواده اقدام به انتشار نام ونام خانوادگی این خانواده ننموده است.
لذاازمسولان ومردمی که قصدکمک به این خانواده رادارندخواهشمندیم باشماره ۰۹۱۷۱۴۸۲۹۹۴ مدیرمسول سایت جهت همکاری تماس حاصل فرمایند.

 

منتشر شده در :2017/12/24 - 10:12|شناسه خبر: 33208 981 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه