امروز :یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۲۳:۱۷:۴۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

کلنگ‌‌زنی یکی از بزرگترین طرح‌های صنعتی کشور به زودی در کهگیلویه و بویراحمد/افزایش ۳۵ درصدی صادرات استان

رئیس سازمان صنعت و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از کلنگ‌‌زنی یکی از بزرگترین طرح‌های صنعتی کشور به زودی در این استان خبر داد.

داریوش دیودیده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان این که برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد قبل از هر چیز به حضور سرمایه‌گذار و حمایت از آن‌ها نیاز داریم، افزود: قبل از جذب سرمایه‌گذار باید به دنبال ایجاد زیرساخت‌ها و بسترهای لازم سرمایه‌گذاری باشیم تا سرمایه‌گذاران با دغدغه خاطر کمتری بتوانند کار و تولید را در استان رونق دهند.

وی راه عبور استان از محرومیت را توجه هر چه بیشتر به صنایع دانست و افزود: در حوزه معدن هم ظرفیت‌های خوبی داریم که باید گره‌های موجود هر چه سریع‌تر برطرف شوند.

رئیس سازمان صنعت و معدن استان کهگیلویه و بویراحمد به میدان کشاندن مردم برای حضور در سرمایه‌گذاری و استفاده از پول‌های راکد و سرگردان برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت را وظیفه همه از جمله رسانه‌ها دانست و گفت: پیش‌بینی این است که در برنامه چهار ساله جامع استان، ۱۴ هزار میلیارد تومان در کهگیلویه و بویراحمد سرمایه‌گذاری محقق شود.

دیودیده در ادامه اظهارات خود موضوع اشتغال در کنار توسعه صنعتی را خواست اصلی مردم از مسئولان دانست و افزود: امیدواریم در سایه برنامه ترسیم شده چهار ساله استان بسیاری از دغدغه‌ها از جمله موضوع اشتغال که اکنون معضلی برای خانواده‌ها شده با رشد صنعتی برطرف شود.

این مسئول به نزدیک بودن زمان بهره‌برداری از چندین طرح بزرگ صنعتی در استان همچون سیمان مارگون و آجر دهدشت اشاره کرد و گفت: اما مهم‌ترین قسمت برنامه مربوط به کلنگ‌زنی یکی از بزرگترین طرح‌های صنعتی کشور است که کلنگ‌زنی آن را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود.

رئیس سازمان صنعت و تجارت استان تصریح کرد: این طرح یکی از بزرگترین طرح‌های فولاد در کشور است که موجب رونق اقتصادی، رفت و آمدهای فراوان بین استانی، توسعه حمل و نقل و بیمه و سایر کارهای خدماتی می‌شود و همچنین توسعه صادرات شده و بیش از گذشته استان را در کشور از نظر صنعتی جلو خواهد انداخت.

این مسئول از افزایش ۳۵ درصدی صادرات استان نسبت به سال گذشته به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ نام برد.

وی در خصوص معادن و لزوم توجه به این ظرفیت بزرگ برای توسعه استان اظهار کرد: باید برای رسید به نقطه مطلوب ۵۰ درصد از مساحت استان را مورد مطالعه قرار دهیم که اکنون مطالعات اولیه در مساحتی از استان صورت گرفته و برای توفیق در این کار لازم است مطالعات تفصیلی هم انجام شود.

موضوع تنظیم بازار شب عید از دیگر موضوعاتی بود که دیودیده به مردم استان قول داد که بهتر و با نظارت بیشتر امسال به این مهم رسیدگی خواهد شد.

منتشر شده در :2015/02/04 - 01:02|شناسه خبر: 3350 678 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه