امروز :چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۱۵:۱۹:۱۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

عید تلخ خانواده دهدشتی:

خانه مخروبه ای که یک کیلومتر با دفترنماینده کهگیلویه فاصله دارد/مسولان نماینده جوابگو نیستند (+تصاویر)

این شهروند می گوید خیلی ازمسولان ازاین خانه بازدید داشتند ولی تابه امروز هیچ کمکی نکردند/این خانه مخروبه درشهراست و یک کیلومتربیشتربادفتر نماینده کهگیلویه فاصله ندارد.

راه ملت:(خلیل مهرجو)

چندماه پیش خبری تحت عنوان سقفی برای ۹ نفر که زمستان را درخانه ای مخروبه وریزشی سر می‌کنند دراین پایگاه خبری منتشر شد درروزهای اول مسولان باتماس های مکرر وپی درپی آمادگی خودرانسبت به این خانواده اعلام نمودند.
اماکدام آمادگی آمادگی که نهایت به هیچ ختم شد، زمستان تمام شد اما این خانواده نیازمند درچادر روزگاربه سرمی گذرانند ومسولان ونماینده کهگیلویه همچنان بی تفاوت ازکنارجان این خانواده می گذرند.
بله اینجادهدشت است مرکزشهرستان کهگیلویه ودراین شهرخانواده ای ۹ نفره زندگی می کنند که ثانیه به ثانیه بامرگ دست وپنجه نرم می کنند ومسولان چه راحت وآسوده خاطر سربربالش خودمی گذارند.
دیشب عیدبود  واین خانواده ۹ نفره رادرچادرمی گذرانند این خانواده حتی سفره هفت سین هم نداشتند چون فضا وسقفی ندارند.
این خانه مخروبه درشهراست و یک کیلومتربیشتربادفتر نماینده کهگیلویه فاصله ندارد.

در آخرین روزسال ۹۶ بود که زمین لرزه ای ۴/۹ ریشتری دردهدشت رخ داد دراولین فرصت ذهنمان سراغ خانه مخروبه باترک هایی درسقف رفت فورا باصاحب خانه تماسی حاصل شدوخوشبختانه خانواده ۹ نفره درچادر بودنند واتفاق جانی رخ نداد ولی ترک های سقف این خانه به عمیقی ترک های قلب دردمندان شد.
با صاحب خانه صحبت کردیم باگریه وزاری عیدراتبریک گفت وازبی توجهی مسئولان به جان خانواده خود گلایه می کردند وبه شدت به وضع موجود اعتراض وحتی خطاب به ما تاکید داشتند ، شما که به عنوان یک خبرنگار هستید چرا سری به مانمی زنید و از نزدیک درجریان وضعیت زندگی ما قرارنمی گیرید تا خودتان قضاوت کنید که آیا می توانید فقط یک شب ، فقط یک شب دراین شرایط شب را تا صبح سر کنید؟
 خبرنگارحرفی ندارد بگوید چون قلم او دربرابراراده مسولان ناتوان شده بودالبته  سایت عصرزاگرس چندماه پیش نیز گزارشی را در باره کوتاهی ها و بی توجهی ها ، مسئولان ونماینده کهگیلویه درباره این خانواده تهیه کرده بود.
این شهروند می گوید خیلی ازمسولان ازاین خانه بازدید داشتند ولی تابه امروز هیچ کمکی نکردند.
آقای( س) می گویدهلال احمر چادری کمک کرد که درآن زندگی می کنیم رییس ارشاد هیچ وظیفه ای ندارد ولی ایشان ازهیچ کمک وپیگیری دریغ نکردند وهمچنان پیگیراست وحتی گفت امام جمعه وبهزیستی هم پیگیرهستند ولی زمستان باهمه سختی تمام شدوشرایط زندگی روز به روزسخت ترمی شود.
وی کم کم ناامیدمی شود حتی زن خانواده هم دچاربیماری شده که شرایط راسخت ترکرده وکم کم نامیدترو درمانده ترمی شود.

اداره کردن ۹ نفر بدون ازداشتن شغل وخانه طاقت فرساست وسخت تراینکه هرلحظه منتظرمرگ عزیزانت درزیریک سقف ریزشی باشی
درپاسخ به سوال که نماینده کهگیلویه ازوضعیت شمااطلاع داردسکوت می کند واشک ازچشمانش سرازیرمی شود فقط گفت که هیچ گونه پیگیری نکردند.


البته خبرنگاراین پایگاه خبری چندمدت پیش خبرفوق راهم ازطریق مشاورین به گوش نماینده کهگیلویه رساند وهم به گوش مسولان متولی درشهرستان که کاملا به این قضیه بی توجهی شد.
و مدیران بهزیستی.هلال احمر، فرهنگ وارشاد، بحران فرمانداری طی تماسی چندمدت پیش آمادگی خودراجهت همکاری اعلام نمودند وهمچنان منتظر همکاری وکمک هستیم.

 لنز دوربین عکاسی عصرزاگرس این حضور را در حافظه دستگاه خود به ثبت رساند تا سندی باشد برادعاهای بی پیرایه خانواده رنجدیده این شهرو صداقت قلم نگارنده این خبر که حاضراست قسم بخورد که این گزارش به هیچ عنوان نه جنبه سیاسی دارد ، نه تخریب و سیاه نمایی درسردارد و نه خدای ناکرده به قصد کم ارزش جلوه دادن خدمات و زحمات مدیران، نماینده شهرستان و مسئولان شهری ، بلکه واقعیتی است بسیار تلخ برای متوجه کردن برخی از مسئولان به بحرانی که چندسال است این خانواده را در شرایطی دشوارقرار داده است.
لذا انتظار می رود که بعداز این گزارش ، مسئولان و مدیران بهزیستی ،هلال احمر، کمیته امداد، شهرداری، مدیریت بحران فرمانداری، بنیادمسکن.فرماندار ،امام جمعه ودرراس نماینده کهگیلویه بزرگ وهمه مسولان تمام عزم و جزم خود را برای حل مشکلات این خانواده به کار گیرند .

خدا را خوش نمی آید در حالی که یک عده ای در خانه های آنچنانی درآسایش کامل به سر می برند عده ای دیگر در این آلونک ها با هرصدای مهیبی وهر غرش آسمان و رعدوبرق تنشان بلرزد و با هر باران وتگرگی چشمشان به سقفی باشد که هرلحظه امکان دارد برروی خانواده آوارشود. 

شماره تماس جهت کمک به این خانواده  ۰۹۱۷۱۴۸۲۹۹۴

___________________________

گزارش: خلیل مهرجو

___________________________

 

منتشر شده در :2018/03/21 - 12:03|شناسه خبر: 33736 636 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه