امروز :دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۰۰:۳۹:۳۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

استان کهگیلویه وبویراحمد جزء چهار استان نخست کشور در میزان وصول درآمد ها نسبت به عدد پایه ی مصوب در کشور بوده است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برحسب گزارشات وزارت اقتصاد و سازمان برنامه بودجه ، استان کهگیلویه وبویراحمد جزء چهار استان اول در میزان وصول درآمد ها نسبت به عدد پایه ی مصوب در کشور بوده است.

به گزارش پایگاه خبری راه ملت و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد،مدیرکل امور اقتصادی و دارایی  در نخستین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه ی وزارت امور اقتصادی ودارایی در استان کهگیلویه وبویراحمد در سال ۹۷، گفت: سال گذشته در حوزه ی کاری دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان اتفاقات خوبی رخ داد که نتیجه ی تعامل ، همکاری و پیگیری خوب وموثر در راستای ماموریت های ذاتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان بوده است .

ابراهیم کشاورز افزود: برحسب گزارشات وزارت اقتصاد و سازمان برنامه بودجه ، استان کهگیلویه وبویراحمد جزء چهار استان اول در میزان وصول درآمد ها نسبت به عدد پایه ی مصوب در کشور بوده است.

وی بیان کرد: درحوزه ی درآمد های اختصاصی نیز بالای ۹۱ درصد درآمد های اختصاصی از طرف دستگاههای متولی وصول گردید.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در این نشست با اشاره به نام گذاری سال۱۳۹۷ از طرف مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد: شعارحمایت از کالای ایرانی باید عملیاتی و اجرایی گردد و وظیفه ی ذاتی همه ی دستگاه های تابعه ی وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان است که با استراتژی و راهبرد مشخص در جهت حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی گام بردارند.

وی نظام بانکی تسهیل گر، نظام مالیاتی عدالت محور، نظام بیمه ای اطمینان بخش و نظام گمرکی کنترل گر و دقیق را از مؤلفه های سیستم و نظام اقتصادی حامی و پشتیبان کالای داخلی و تولید ملی برشمرد و خاطر نشان کرد: باتولید کالای با کیفیت و قیمت مناسب بتوانیم ضمن حمایت از کالای ایرانی ، استقلال اقتصادی کشور را حفظ بنماییم.

مدیرکل امور مالیاتی و دبیر شورا در این نشست با ارائه ی گزارشی از فعالیت اداره کل امور مالیاتی در وصول درآمد های استانی گفت: در سال ۹۷ با برنامه ریزی، هماهنگی و کار اجرایی خوب و هدفمند درآمد های مالیاتی استان با رعایت حقوق مودیان مالیاتی وصول گردید و از آنجایی که سهم عمده ی درآمد های استان از محل وصول مالیاتها تامین میگردد گام مهمی در راستای رشد و آبادانی استان برداشته شد .

محمد علی غفاری افزود: در سال گذشته در راستای ماده ی ۱۶۷ و۱۹۱ قانون مالیاتهای مستقیم تعداد ۶۱۳۰ مودی مالیاتی مشمول تخفیف شده اند که در همین راستا مبلغ ۱۷ میلیارد تومان بخشودگی در استان صورت گرفت .

مدیر گمرگ استان نیز در این نشست با ارائه ی آماری از عملکرد سال گذشته گفت : میزان صادرات در سه ماهه ی پایانی سال گذشته از گمرک استان از لحاظ و زنی ۱۹ درصد و از لحاظ دلاری ۶ درصد رشد داشته است.

  بهنام احمدی افزود : زیر ساخت های صادرات در استان کاملا مهیا و فراهم است و برای انجام رویه ی واردات کالاها از طریق گمرک استان در حال تجهیز زیرساختها هستیم .

وی با اشاره به اخذ مجوز گمرک تخصصی برای صادرات عصار ه ی زعفران برای گمرک استان اظهارداشت: در همین راستا اولین محموله ی عصار ه ی زعفران متعلق به شرکت زرد بند یاسوج به وزن ۲۰ کیلوگرم و به ارزش ۷۰ هزار دلار به کشور آلمان صادر گردید.

مدیر بیمه ی ایران نیز در این نشست با ارائه ی آماری از عملکرد بیمه ی ایران در سال گذشته از رشد ۵ درصدی پرداخت حق بیمه ی خسارت ها در استان خبر داد و گفت: تمام تلاشها برای رضایتمندی مردم شریف استان صورت میگیرد و امیدواریم بتوانیم شرایط اطمینان بخشی را در مقابل حوادث و خسارتهای احتمالی برای مردم فراهم نمائیم.

 

منتشر شده در :2018/04/23 - 11:04|شناسه خبر: 33860 330 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه