امروز :دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ساعت : ۰۱:۳۱:۵۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

عدل هاشمی:بیکاری جوانان هم استانی بزرگترین تهدید است

قائم مقام بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور در یادواره ی شهدای دفاع مقدس در شهرستان کهگیلویه به سخنرانی پرداخت.

سردار “عدل هاشمی” در یادواره ۴۸ شهید حومه غربی دهدشت که در روستای امیرالمومنین برگزار شده بود از وضعیت بیکاری جوانان که گریبان گیر خانواده ها شده است به شدت ابراز ناخرسندی کرد و گفت:برای رفع این معزل دیگر شعارهای زیبا کارساز نیست و باید یک اقدام عملی انجام پذیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه وضعیت گذشته کشور و ظلم حکومت جور طاغوت را نباید فراموش کرد خدمات نظام اسلامی را متذکر شد و اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب ۱۰ هزار کیلومتر خط لوله گازرسانی و آبرسانی بیش از ۵۰ سد و اقدامات مهم عمران و زیربنایی به بهره‌برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: اگر امروز کهگیلویه و بویراحمد و این شهرستان به جایی نرسیده است ناشی از کم‌کاری نیست بلکه زیاد بودن عمق محرومیت در این استان خدماتی که پس از انقلاب صورت گرفته را ناچیز نشان می‌دهد.

هاشمی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد قبل از سفر مقام معظم رهبری در بن‌بست کامل بود از وضعیت جاده‌های مواصلاتی استان به بدترین شکل ممکن یاد کرد و افزود: امروز به برکت نظام و انقلاب خدمات خوبی صورت گرفته است.

وی اجرای اخلاق و منش بزرگوارانه را خواسته شهدا از مسئولان نظام خواند و با بیان اینکه شهدا حاکم شدن حسن ظن به جای بدگمانی را از ما می‌خواهند تصریح کرد: باید تلاش کنیم قبل از هر چیزی اخلاق را در جامعه حاکم کنیم. فرمانده سابق قرارگاه خاتم تاریخ سرنوشت ایران را تحت تاثیر مسائل گوناگون دانست و با بیان اینکه در بستر زمان فرهنگ، روحیه و روش و حتی تمدن آن سمت جدیدی پیدا کرده است، افزود: در تاریخ ایران اسلامی رخدادهای مهمی به وقوع پیوسته و هر کدام در جهتی و به میزانی در جامعه تاثیرگذار بوده است.

به گفته هاشمی انقلاب ایران بر اصل ولایت فقیه استوار است و همین ولایت فقیه بود که جوانان را به جبهه جنگ کشاند و این حضور باعث شد نه تنها وجبی از خاک میهن به دست دشمن نیفتند بلکه امنیت پایدار نصیب این خاک شود.

هاشمی علت مخالفت دشمن با انقلاب اسلامی ایران را در ولایت فقیه دانست و گفت: اما دین ما با ولایت فقیه، دین و مردم عجین شده است و جمهوری اسلامی با ولایت فقیه معنا می‌گیرد. این مسئول با بیان اینکه دشمن هر بار بهانه‌ای در مخالفت با ایران دارد، خاطرنشان کرد: امام آمدند با پیکار خودشان با دشمنان اسلام تمامی معادلات سیاسی را در هم شکستند. دین اسلام را زنده کردند و ندای تکبیر و توحید را به گوش جهانیان رساندند.

هاشمی وقوع جنگ تحمیلی را در سایه اتحاد دشمنان ایران دانست و با بیان اینکه مخالفان نظام با کینه دیرینه خود با هم متحد شده و صدام را کاندیدای حمله به ایران کردند، دامن زدن به غائله خوزستان، کردستان و گنبد را یادآور شد و گفت: نخستین حرکت امام در مقابله با معاندان انقلاب عزل بنی‌صدر و پس از آن دستور شکست حصر آبادان بود.

وی جنگ نرم و تهاجم فرهنگی با صرف هزینه‌های میلیاردی را متذکر شد و افزود: محاصره اقتصادی و تشدید تحریم‌ها و مطرح کردن گزینه‌های روی میز از دیگر اقدامات اخیر دشمن بود که تاکنون به جایی نرسیده است.

هاشمی با بیان اینکه با مدیریت الهی امام و شناخت صحیح نیروهای اطلاعاتی از مواضع دشمن و سازمان‌دهی تیپ‌ها و لشکرها، حضور مستمر و مداوم نیروهای مردمی در جبهه و ایجاد وحدت و همدلی بین رزمندگان، حاکم شدن فرهنگ عاشورایی در جبهه و طراحی عملیات‌های بزرگ امنیت پایدار را برای ملت یاران رقم زد تصریح کرد: خدا را با چشم دل در دفاع مقدس می‌توان دید و ناگفته‌های دفاع مقدس غیر‌قابل تصور بود.

وی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری جوانان بسیاری از شهرستان کهگیلویه را تهدید می‌کند خطاب به مسئولان تصریح کرد: شعارهای خوب و اقتصاد مقاومتی که آن را مطرح می‌کنید کی باید عملی شود؟ هاشمی با بیان اینکه شهدا از ما ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان، امنیت جانی، مالی و معنوی می‌خواهند بار دیگر سوءظن‌های بی‌جا، بداخلاقی‌ها و دامن زدن به حاشیه‌ها در استان را از عوامل توسعه‌نیافتگی خواند و گفت: روحیه کار و تلاش، امیدواری و نشاط را در جوانان تقویت کنیم. قائم مقام بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور با بیان اینکه با تفرقه، چالش، جدایی و تنش استان و شهرستان توسعه پیدا نمی‌کند و دود ناشی از این اختلافات به چشم جوانان می‌رود عنوان کرد: همه باید با وحدت و همدلی و با روی هم گذاشتن فکرها و اندیشه‌‌ها بخواهیم تا سرنوشت شهرستان تغییر پیدا کند.

منتشر شده در :2015/02/09 - 11:02|شناسه خبر: 3608 471 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه