امروز :دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۱۵:۰۸:۲۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ابتکار: مجلس بودجه گرد و غبار را حذف کرده است!

معصومه ابتکار در مصاحبه ای که امروز با شرق انجام داد مدعی شد نمایندگان مجلس بودجه مقابله با گردو غبار را از لایحه دولت به صورت کامل حذف کرده اند

معصومه ابتکار که این روزها عملکردش در خصوص مبارزه با گردو غبار زیر سوال رفته است در مصاحبه ای با یکی از روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلب ادعا کرد ؛ کمیسیون تلفیق مجلس بودجه مقابله با پدیده گرد وغبار را از لایحه دولت حذف کرده اند. قسمتی از این مصاحبه را در زیر می خوانید:

در بودجه سال ٩۴ چه مقدار اعتبار برای مقابله با این پدیده درنظر گرفته شده است؟
به موضوع خوبی اشاره شد، جالب است بدانید تعدادی از همین نمایندگان که در این روزها سرسختانه درحال انتقاد از سازمان محیط‌زیست هستند، دقیقا سه‌روز قبل از وقوع اولین موج گردوغبار در کمیسیون تلفیق مجلس در یک نوبت همه اعتبارات پیش‌بینی‌شده برای مقابله با پدیده گردوغبار در بودجه سال٩۴ که از سوی سازمان محیط‌زیست در بودجه گنجانده شده بود را به‌صورت کامل حذف و آن را به یکی از مصارفی که مد‌نظر خودشان است منتقل کردند.

‌این اعتبارات چقدر بود و تحت چه عنوانی در بودجه گنجانده شده بود، یعنی در آن به‌صورت صریح به مساله مقابله با گردوغبار اشاره شده بود؟
بله، ما فریادمان از این کار درآمد، به‌شدت اعتراض کردیم، بخشی از آن اعتبار ۶٠میلیاردی از محل عوارض آلایندگی بود که ما گفتیم برای پایش نظارت و مقابله با گردوغبار اختصاص دهیم، یک مورد هم ۵۵میلیاردتومان به‌صورت مشخص ویژه بحث گردوغبار و احیای تالاب‌ها بود که این را هم به‌صورت کامل از بودجه حذف کردند.

‌یعنی این اعتبارات به‌صورت قطعی از بودجه حذف شد ؟

بله به‌صورت کامل و قطعی توسط کمیسیون تلفیق حذف شد، عجیب اینکه مسبب اصلی حذف این اعتبارات هم اغلب همین دوستانی هستند

این در حالی است که سعید زمانیان عضو کمیسیون تلفیق امروز در گفت گو با افکارنیوز اظهارات معصومه ابتکار را کاملا تکذیب کرد و گفت: خانم ابتکار صحبت زیاد می کند/ به بودجه محیط زیست کمک هم کرده ایم

همچنین در قسمتی دیگر از مصاحبه معصومه ابتکار مصاحبه خبرگزاری فارس با آقای کهرمی را تکذیب کرد. خبرنگار شرق از معصومه ابتکار پرسید:

‌روز گذشته خبرگزاری فارس خبری منتشر کرد به نقل از آقای کهرم باعنوان مشاور شما و او در این مصاحبه به‌شدت به سفر آقای هاشمی وزیر بهداشت به خوزستان انتقاد کرد و این کار را خودنمایی و دخالت در کار محیط‌زیست دانست، آیا حرف آقای کهرم موضع سازمان محیط‌زیست است؟

اصلا اصلا! موضع سازمان محیط‌زیست این نبوده و نیست، این اظهارنظر اصلا اظهار‌نظر درستی نبود، این نظر شخصی ایشان بود و به هیچ عنوان این نظر سازمان نیست، حضور آقای دکتر هاشمی در خوزستان تصمیم و حاصل جلسه‌ای بود که با حضور آقای جهانگیری اتخاذ شد، درواقع آقای هاشمی به نمایندگی از دولت در خوزستان حاضر شد.
به گزارش افکارنیوز این در حالی است که خبرگزاری فارس فایل صوتی مصاحبه با مشاور خانم ابتکار امروز منتشر کرد!

منتشر شده در :2015/02/15 - 05:02|شناسه خبر: 4038 768 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه