امروز :جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت : ۰۴:۰۲:۳۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تخصیص بیش از ۶ میلیارد ریال اعتبار به شهرداری های استان/ زباله ها چهره شهر یاسوج را زشت کرده است

مدیرکل دفتر شهری و شورای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت دفن زباله در شهرهای استان نیازمند اراده جمعی است.

راه ملت: به گزارش خبرنگار راه ملت در یاسوج، سید حسین کاظمی در نشست کارگروه مدیریت پسماند کهگیلویه و بویراحمد خطاب به شهردار یاسوج و دهیاران روستاهای حومه این شهر، اظهار داشت: وضعیت انباشت زباله در مناطق مختلف یاسوج و اطراف آن چهره زشتی از این مناطق را ترسیم کرده است.

مدیرکل دفتر شهری و شورای استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این افراد یا این وضعیت را نمی بینند یا اینکه چشم خود را بر این مسئله بسته اند، عنوان کرد: ورودی شهر یاسوج در محاصره زباله است و باید هرچه سریع تر در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به انتخاب سرمایه گذار برای سایت دوپشته دشتروم، ابراز کرد: راه دسترسی به این سایت مشکلاتی داشته که اکنون آماده انجام عملیات آسفالت است.

کاظمی بیان کرد: عملیات فنس کشی این سایت انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون دفن زباله به صورت عادی انجام میشده، گفت: انجام این عملیات به صورت سنتی تهدیدی برای آب های زیرزمینی، آب شرب شهر یاسوج و سد شاه قاسم بود که با مشخص شدن سرمایه گذار امید است در آینده شاهد رفع این مشکلات باشیم.

کاظمی با اشاره به اینکه سرمایه گذار ماشین آلات را در محل سایت مستقر کرده است، بیان کرد: در آینده نزدیک سازه های مربوط به کارخانه بازیافت آماده می شوند.

وی تصریح کرد: در بقیه شهرهای استان اراده ای برای انجام این کار وجود ندارد و می طلبد فرمانداران فعال تر شوند.

کاظمی با تاکید بر اینکه دفتر امور شهری با جدیت این موضوع را پیگیری می کند، افزود: شهرداران و فرمانداران در مناطق مختلف استان با حساسیت بیشتری این موضوع را دنبال کنند کمااینکه در بیشتر شهرهای بزرگ کشور خود شهرداری ها مجری این طرح هستند.

مدیرکل دفتر شهری با اشاره به سفر وی و شهرداران استان به شهر تبریز ، اظهار داشت: در این شهر از سایت محل دفن زباله بازدید شد که می طلبد شهرداران استان از تجارب این سفر برای بهبود ارائه خدمات شهری در حوزه کاری خود استفاده کنند.

کاظمی خاطرنشان کرد: باتوجه به رایزنی های انجام شده ۶۶۰ میلیون تومان اعتبار از سوی سازمان شهرداری ها برای مدیریت پسماند به شهرداری های استان پرداخت شد.

وی افزود: از سرجمع این اعتبارات۱۵۰، ۷۰، ۵۰، ۸۰ ، ۵۰، ۶۰، ۶۰ و ۸۰ میلیون تومان به ترتیب به شهرهای باشت، لیکک، چیتاب، چرام، سرفاریاب، دیشموک، سوق و لنده پرداخت شد که به همین میزان شهرداری ها نیز باید آورده در نظر بگیرند.

منتشر شده در :۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۰۱:۰۶|شناسه خبر: 4217323 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه