امروز :شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۰۹:۵۶:۳۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

فردا، بارش برف و باران در ۶ استان

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوای کشور را تشریح کرد.

به نقل از ایسنا، احد وظیفه گفت: براساس نقشه‌های پیش یابی، سامانه بارشی فعالی بر روی دریای مدیترانه مستقر است که امواج ناشی ازآن به تناوب تا پایان هفته کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد، از اینرو امروز در برخی مناطق جنوب غرب، جنوب، دامنه های جنوبی ومرکزی زاگرس، نواحی مرکزی، شرق و شمال شرق وبتدریج جنوب شرق ودامنه های جنوبی البرز کشورابرناکی ، بارش‌باران، گاهی با وزش باد، در مناطق سردسیر بارش برف ودر مناطق جنوبی رعد وبرق پیش‌بینی می شود.
وی با بیان این‌که در سواحل دریای خزر نیز با تقویت جریان های شمالی بر مقدار بارشها افزوده شده ودریای خزر مواج خواهدشد، گفت: ازبعد از ظهر روز پنج شنبه علاوه برمناطق ذکر شده، در شمال غرب وغرب نیز بارش باران وبرف شروع می شود وبه تدریج تا روز جمعه غالب مناطق کشور به جز جنوب شرق را فرا می گیرد، این در حالی است که بارش‌ها فردا در استانهای کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، جنوب یزد، شمال کرمان، برخی نقاط خراسان جنوبی شدت بیشتری خواهد داشت.

مدیرپیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان این که طی ۲۴ ساعت آینده در جنوب غرب وبرخی مناطق جنوب نیز باد و گرد وخاک پیش بینی می شود، افزود: در سه روز آینده وزش باد شدید در برخی ساعات در شرق و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد.

به گفته وی، با فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور طی روز پنج‌شنبه دراستان‌های کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال وبختیاری، شمال فارس، جنوب یزد، شمال کرمان و برخی نقاط خراسان جنوبی در اختلال در تردد جاده‌ها و آبگرفتگی معابرعمومی به دلیل بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در ادامه به تجهیز در جاده‌های کوهستانی توصیه کرد و افزود: در روز جمعه بارش برف و باران در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان، فارس، بوشهر، شمال کرمان، خراسان رضوی که بتدریج دراستان‌های قزوین، البرز و تهران نیز بارش‌ها تشدید می شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشوربا اشاره به وضعیت هوای تهران، اظهارکرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز پنجشنبه نیمه ابری در بعضی ساعات ابری و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما در این روز۲ و ۱۲درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین در روز جمعه نیز آسمان پایتخت ابری بتدریج بارش باران و برف گاهی وزش‌باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز۳ و ۱۳ درجه خواهد بود.

منتشر شده در :2015/02/19 - 01:02|شناسه خبر: 4230 564 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه