امروز :پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ساعت : ۲۰:۱۱:۱۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح های سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد/ بانک ها در پرداخت و جذب تسهیلات تبصره ۱۸ شتاب کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار بازنگری جدی در رفتار، سرعت عمل و همت در پرداخت تسهیلات بانکی شد و گفت: در جلسه‌ بعدی انتظار داریم شاهد رشد عملکرد بانک‌ها باشیم.

راه ملت: به گزارش راه ملت از یاسوج، سید حشمت الله صمیمی دوست در نشست بررسی تصویب بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه، اظهار داشت: یکی از ظرفیت های قانونی جهت تامین تسهیلات بنگاه های اقتصادی، موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه است.

معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نرخ این تسهیلات ۱۲ درصد است، بیان کرد: دستگاه های اقتصادی و بانک های عامل استان موظفند تا حداکثر استفاده از این ظرفیت قانونی را برای ایجاد طرح های جدید با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و به منظور بازسازی و نوسازی خطوط فرسوده کارخانجات و همچنین تامین سرمایه در گردش فراهم نمایند.

وی با اشاره به اینکه این تسهیلات در بین استان های کشور شناور است، عنوان کرد: بنابراین دستگاه های اجرایی و بانک های عامل باید با جدیت موارد را پیگیری و با تشکیل جلسات کارشناسی با سرمایه گذاران نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام کرده تا زمینه جذب تسهیلات در راستای افزایش تولید و ایجاد اشتغال فراهم شود.

صمیمی دوست یادآور شد: در طی دو ماه گذشته و تاکنون ۱۲ طرح و واحد صنعتی موفق به اخذ تسهیلات به میزان ۲۰۰ میلیارد ریال شده اند.

وی بر شتاب بخشی سرعت جذب تسهیلات از سوی بانک های عامل تاکید کرد و افزود: بانک های عامل و دستگاه های اجرایی موظفند ظرف ۱۵ روز آینده گزارشی در این خصوص ارائه دهند.

معاون اقتصادی استاندار تاکید کرد: هرگونه سهل انگاری و کوتاهی در این خصوص از سوی بانک های عامل و دستگاه های اجرایی پذیرفتنی نیست.

صمیمی با اشاره به اینکه بانک های عامل استان از جمله بانک های صنعت و معدن، آینده، ملی، سپه، تجارت، پست بانک و توسعه تعاون موظف به پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ هستند، اظهار داشت: بانک صنعت و معدن با بالاترین میزان پرداخت تا کنون جزو بانک های پیش رو است.

معاون اقتصادی استاندار تصریح کرد: در صورتی که سایر بانک های عامل در پرداخت تسهیلات عملکرد مطلوبی نداشته باشند به طور قطع تصمیم های دیگر در این خصوص لحاظ می شود.

منتشر شده در :۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۰:۱۱|شناسه خبر: 4493689 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه