امروز :جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ساعت : ۱۳:۴۳:۴۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سال ۱۴۰۰ آب شرب تصفیه شده سد کوثر به منازل مردم لیکک خواهد رسید

سرپرست شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، از بهره برداری پروژه آبرسانی به شهر لیکک و روستاهای مسیر از سد کوثر در سال ۱۴۰۰ خبر داد. 

به گزارش راه ملت، آرش مصلح، سرپرست شرکت آب منطقه ای استان با اشاره به اینکه طرح آبرسانی به لیکک و روستاهای مسیر از سد کوثر یکی از مهمترین پروژه های آب شرب استان است و عملیات اجرایی آن تقریبا از سال ۱۳۹۰ آغاز شده، گفت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی این پروژه را داریم.

وی، اظهار داشت: در این پروژه در مسیری به طول ۵۵ کیلومتر و با اختلاف ارتفاع حدود ۴۰۰ متر، آب تصفیه شده از سد کوثر برای جمعیت حدود ۸۵ هزار نفر انتقال داده خواهد شد که برای توسعه جمعیت تا افق ۱۴۲۰ طراحی شده شده است.

سرپرست شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه در هفته گذشته به همراه امام جمعه و فرماندار محترم شهرستان لیکک، از این پروژه بازدید داشته اند، گفت:  قرار شد عملیات لوله گذاری کل ۵۵ کیلومتر، امسال انجام و سال بعد نیز ایستگاه پمپاژ و مخازن آن تکمیل شود.

وی، با اشاره به اینکه هزینه اتمام این پروژه حدود ۲۵۰ میلیارد تومان است و در عین حال در حدود ۱۰ کیلومتر از مسیر، معارضات اجتماعی وجود دارد، گفت: خوشبختانه در سفر اخیر آقای جغتایی، رئیس امور پایش و آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کشور به استان، ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص داده شد که با تزریق همه اعتبارت لازم و رفع مشکل معارضات موجود که با تلاش مسئولان محلی و همکاری ریش سفیدان و معتمدان انجام خواهد گرفت، درنیمه دوم سال آینده، شاهد بهره برداری از این پروژه مهم و حیاتی خواهیم بود.

منتشر شده در :۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۵:۰۴|شناسه خبر: 5168030 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه