امروز :چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۱۵:۱۱:۳۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

معاون برنامه‌ریزی استاندار:پرداخت یکصد میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در استان

نوروزی بیان کرد: در بخش گردشگری ۱۲ میلیارد تومان را در صندوق توسعه ملی داریم که امیدواریم به زودی مصوبه صندوق توسعه ملی را جذب کند و بخش گردشگری نیز بتواند از این تسهیلات برخوردار شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال از محل بنگاه‌های اقتصادی و صندوق توسعه ملی از منابع مختلف بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد.
حسن نوروزی در حاشیه نشست شورای اشتغال در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در رابطه با منابع مختلف تسهیلات اشتغال زایی که در سال ۹۳ قابل پرداخت بود در سطح استان گزارشی از بانک‎ها و دستگاه‌های عامل گرفتیم.

معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در بحث صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی وضعیت خوبی داریم،گفت: از مجموع ۲۵ میلیارد تومان تسهیلاتی  که  به بخش کشاورزی استان ابلاغ شده بود  تاکنون بیش از  ۲۲ میلیارد تومان از ۲۵ میلیارد را مصوب صندوق توسعه ملی داشتیم و با طرح‌هایی که به صندوق فرستاده می شود پیش بینی می شود این مبلغ تا پایان سال به ۳۰میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه توانستیم علاوه بر جذب کامل تسهیلات استان در بخش کشاورزی ۸ میلیارد تومان فراتر از سهمیه استان جذب کنیم که این آمار خوبی است.

نوروزی بیان کرد: از محل ۳۰۰ میلیارد تومان که در سطح  کشور مازاد بر تسهیلات ابلاغی ابتدای سال به ۸ استان کمتر توسعه یافته در بخش کشاورزی ابلاغ شده بود، بیش از  ۲۰ میلیارد تومان را نیز جذب کردیم، سرجمع بخش کشاورزی استان از صندوق توسعه ملی بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات جذب و یا در استانه جذب شدن  که جای تقدیر و تشکر از مجموعه جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی استان است.

وی بااشاره به اینکه در بخش صنعت امسال  تاکنون ۶ میلیارد تومان تسهیلات  به انعقاد قرارداد رسید و ۲۰ میلیارد هم در حال تایید صندوق است، افزود: می‌توان سرجمع صندوق در بخش صنعت را مبلغ ۲۶ هزارمیلیارد تومان برای پایان سال در نظر داشت که عدد خوبی نیست.

نوروزی بیان کرد: در بخش گردشگری ۱۲ میلیارد تومان را در صندوق توسعه ملی داریم که امیدواریم به زودی مصوبه صندوق توسعه ملی را جذب کند و بخش گردشگری نیز بتواند از این تسهیلات برخوردار شود.

وی گفت: اگر هر سه بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری را در نظر بگیریم امسال بیش از ۹۰ میلیارد تومان مصوبه  طرح‌های سرمایه‌گذاری در این سه بخش از صندوق توسعه ملی داشتیم ،که با سال ۹۲ که مبلغ ۴۲ میلیارد تومان بود اگر مقایسه شود و به ۹۰ میلیارد برسد،رشد صددرصدی داشته است.

نوروزی بابیان اینکه در سال ۹۱ فقط ۳ میلیارد تومان تسهیلات از محل  صندوق توسعه ملی  جذب کردیم،عنوان کرد: از محل تسهیلات مشاغل خانگی که  مربوط به اداره کار است ۱٫۵ میلیارد تومان مصوب شد که پرداخت شده است.

وی ابراز کرد: در محل بنگاه‌های اقتصادی هم ۱۱ میلیارد تومان مصوبه داشتیم که در مجموع ۱۱ میلیارد با ۹۰ میلیارد  صندوق توسعه چیزی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از محل منابع مختلف تسهیلات اشتغال زایی امسال در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.

منتشر شده در :2015/03/08 - 11:03|شناسه خبر: 5382 474 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه