امروز :شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ساعت : ۱۶:۲۱:۴۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

حجت الاسلام موحد برای پیگیری مطالبات روستائیان حوزه انتخابیه به نهاد ریاست جمهوری رفت

نمایندگان استان و استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش راه ملت ، صبح امروز جلسه ای با حضور حجت الاسلام موحد نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، دکتر کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مهدی روشنفکر نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار، دکتر دارا کریمی نژاد مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری با دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

در این دیدار حجت الاسلام موحد با اشاره به اهمیت توجه به روستائیان و توسعه مناطق روستایی و همچنین ضرورت مهاجرت معکوس برای جهش تولید گفت؛بخش عمده ای از جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد را روستائیان تشکیل میدهند که نیاز است خدمات ویژه ای به این قشر ارائه گردد.
نماینده مردم کهگیلویه ،بهمئی چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی ساخت و بهسازی راههای ارتباطی را از مهمترین خواسته ها و برون رفت روستائیان از محرومیت دانست و گفت؛با ایجاد راه ارتباطی مناسب می توان خدمات مختلفی به روستائیان ارائه کرد که این مهم باعث جهش تولید و کاهش بیکاری در روستاها می شود.
در این جلسه حجت الاسلام موحد به مشکلات راههای ارتباطی تعدادی از روستاهای حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت؛با توجه به ظرفیت های مناسب شهرستان چرام در زمینه گردشگری که هرساله پذیرای گردشگران زیادی از داخل و خارج از کشور میباشد ، نیاز است تا زیر ساخت هایی را برای رونق این صنعت و ایجاد اشتغال مردم فراهم کرد.
وی افزود؛ حال که جاده ملی پاتاوه دهدشت از خدمات ارزشمند نظام به مردم استان می باشد و شهرستان چرام هم در همجواری این محور قرار دارد انتظار می رود جاده ارتباطی سادات امام زاده علی (ع) به دمه و میان تنگان به این جاده متصل گردد ، که با این امر روستاهای بسیاری از بن بست خارج خواهد شد.
وی همچنین به دیگر روستاهای شهرستان چرام اشاره کرد و گفت،؛زیر سازی و آسفالت جاده طسوج ،چرام – چاسخار از روستای گره ای،جوخانه به چات باریک لوداب و پشته زیلایی به بید انجیر در حوزه سرفاریاب از دیگر مشکلات و خواسته های مردم چرام است که جمعیت زیادی در این مناطق ساکن اند و انتظار می رود مساعدت ویژه ای در این زمینه صورت گیرد.
نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از پیگری مطالبات مردم، توجه به ساخت راه دسترسی روستای گردشگری عروه در شهرستان لنده را یاد آور شد و گفت؛این روستا نیز یکی از ظرفیت های گردشگری شهرستان لنده است که توجه به این امر کمک زیادی به رونق منطقه و اشتغال زایی جوانان خواهد داشت.
احداث جاده روستای مونه -کوه سفید که محل ییلاق جمعیت زیادی از عشایر شهرستان های لنده و بهمئی و  همچنین جاده کوه سیاه می باشد از دیگر خواسته های حجت الاسلام موحد از دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بود.
در پایان حجت الاسلام موحد از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خواست تا با حضور در حوزه انتخابیه از نزدیک دیگر مشکلات روستائیان این حوزه را بررسی و مساعدت های ویژه اعمال گردد.

بر اساس این گزارش ، در این دیدار استاندار و دیگر مسولان حاضر در جلسه پیگیر مشکلات و خواسته های مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد شدند.

حجت الاسلام موحد برای پیگیری مطالبات روستائیان حوزه انتخابیه به نهاد ریاست جمهوری رفت/تصاویر

منتشر شده در :۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۴:۰۶|شناسه خبر: 54047102 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه