امروز :دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ساعت : ۰۸:۵۶:۴۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

کاهش قیمت مرغ در استان از امروز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: توزیع مرغ منجمد با قیمت پنج هزار و ۴۰۰ تومان و توزیع مرغ منجمد رایگان به عنوان سبد کالا به اقشار کم‌درآمد بخشی از این برنامه‌ها بوده است.

جعفر گوهرگانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این سازمان با محوریت شرکت پشتیبانی امور دام برنامه‌هایی را برای کاهش قیمت غیرواقعی مرغ گرم انجام داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: توزیع مرغ منجمد با قیمت پنج هزار و ۴۰۰ تومان و توزیع مرغ منجمد رایگان به عنوان سبد کالا به اقشار کم‌درآمد بخشی از این برنامه‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت مرغ کشتار روز از هشت هزار و ۶۰۰ تومان به زیر هشت هزار تومان رسیده است، افزود: طبق برنامه‌ریزی شرکت پشتیبانی امور دام از فردا در کشتارگاه‌ها قیمت هر کیلوگرم مرغ هفت هزار و ۸۰۰ تومان تعیین می‌شود.

وی با اشاره به کاهش قیمت مرغ گرم بیان کرد: افزایش مراکز عرضه مرغ منجمد پنج هزار و ۴۰۰ تومانی در کهگیلویه و بویراحمد نگرانی مردم را از کمبود مرغ منجمد برطرف کرده است.

گوهرگانی گفت: ۴۴۸ تن مرغ منجمد رایگان بین اقشار کم درآمد این استان در حال توزیع است که تاکنون حدود ۱۷۰ تن آن توزیع شده و این کالای جایگزین قیمت مرغ کشتار روز را کاهش خواهد داد.

وی با بیان اینکه، مرغ کشتار روز هم‌اکنون نیز در غرفه‌های تعاون روستایی در گلستان ۱۰ به قیمت هفت هزار و ۷۰۰ تومان  عرضه می‌شود، تصریح کرد:‌ مرغ منجمد نیز پنج هزار و ۴۰۰ تومان در بازار وجود دارد و مردم نگرانی نداشته باشند.

مرغ‌های منجمد کیفیت و سلامت بالایی دارند

گوهرگانی، کیفیت و سلامت مرغ‌های منجمد را تضمین کرد و گفت:‌ مرغ منجمد به علت فریز شدن از وجود امراض مشترک انسان و طیور مصون است و این مرغ‌های منجمد نیز به طور مداوم زیر نظر دامپزشکی نظارت می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در حال حاضر تعداد مراکز عرضه مرغ منجمد افزایش یافته و علی رغم استقبال و اعتماد مردم به کیفیت مرغ‌های منجمد تولید داخل، هیچ کمبود مرغ یا ازدحامی در این مراکز عرضه وجود ندارد.

وی از کاهش محسوس قیمت مرغ در روزهای آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: ‌با توجه به تضمین سلامت مرغ‌های منجمد و اختلاف زیاد قیمتی انتظار می‌رود مردم نسبت به خرید مرغ‌های منجمد اقدام کنند تا قیمت مرغ کشتار روز به قیمت واقعی خود کاهش یابد.

وی تأکید کرد: عرضه مرغ منجمد باکیفیت بدون محدودیت تا رسیدن قیمت مرغ به کمتر از هفت هزار تومان ادامه خواهد داشت.

 

منتشر شده در :2015/03/09 - 07:03|شناسه خبر: 5438 611 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه