امروز :دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۱۵:۱۴:۲۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

دانشگاه آزاد واحد یاسوج با مشکلات مالی زیادی مواجه است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: این واحد دانشگاهی از لحاظ مالی با مشکلات زیادی روبه رو است.

دکتر فردین بوستانی در نشست اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه با نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد در استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد افزود: حجم بالای تعهدات به بانک ملی یکی از مشکلات این واحد دانشگاهی است بطوریکه حدود ۱۴ میلیارد تومان وام از یانک ها گرفتیم که هم اکنون بعلت به موقع پرداخت نکردن به ۴۵ میلیارد تومان رسیده است.

وی بیان کرد: روزانه باید مبلغ ۲۳میلیون تومان جریمه دیر کرد و تأخیر وامی که بی حساب و کتاب گرفته شده و درست هزینه نشده است را بپردازیم. از لحاظ مالی این واحد دانشگاهی با مشکلات زیادی روبه رو است که بخش زیادی از آنها مربوط به سود دوران ساخت پروژه هاست که بخوبی مدیریت نشده اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج خاطرنشان کرد: تعامل سازنده بین دانشگاه آزاد و دستگاهها و ادارات و سازمانهای استان وجود ندارد و هفته گذشته دیوار پردیس این دانشگاه را در روستای سرآبتاوه تخریب کردند. هزینه های سنگین و نابجا و غیر ضروری در یاست پردیس دانشگاه به واحد یاسوج تحمیل شده است.

بوستانی تصریح کرد: ۴۵ میلیارد تومانی که این دانشگاه باید به بانک پرداخت کند بابت هزینه هایی است که رد سایت سرآبتاوه صورت گرفته و امروز نه تنها استفاده ای برای این واحد دانشگاهی ندارد بلکه هزینه نگهداری از آن سایت و بهاء آب، برق و گاز در حال پرداخت شدن است و این هزینه ها بعلت کارهای بدون برنامه بر این واحد تحمیل شده است.

وی ادامه داد: در دانشگاه آزاد واحد یاسوج با دعاوی متعددی حقوقی مواجهیم که اغلب آنها با محکومیت دانشگاه در حال خاتمه پیدا کردن است و به اموال و املاک دانشگاه تعرض می شود و اموال این دانشگاه مورد سرقت قرار می گیرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج بیان کرد:‌ در ابتدای تابستان امسال این واحد دانشگاهی برای پرداخت حقوق و دستمزد خود دچار مشکل شده بود. هزینه های حقوق و دستمزد نسبت به هزینه های سرمایه ای در واحد یاسوج به شدت افزایش پیدا کرده است. پروژه های عمرانی و کارگتاههای این دانشگاه تعطیل است و ساختمانهای که احداث شده بعلت اینکه در جایی احداث شدند که قابلیت استفاده ندارند، در حال مستهلک شدن هستند.

بوستانی عنوان کرد: بر فعالیتهای عمرانی این دانشگاه نظارت کافی صورت نگرفته و هر کدام که ۱۰۰ درصد هم خاتمه یافته باشد پر از شکال و ایراد است. ساختمانی که پایان کار گرفته و یک یا دوسال از عمرش می گذرد در زمستان امسال از سقف آن آب چکه می کند.

وی یادآور شد: وقتی که مدیریت این واحد دانشگاهی را برعهده گرفتم ۴۰۰ نفر نیروی حق التدریس در این دانشگاه تدریس می کردند که برای اغلب آنها در زمینه صلاحیت عمومی و علمی انجام نشده بود و بعضا دانشجویان کارشناسی ارشد دروس مقطع کارشناسی را تدریس می کردند در حالی که ۱۸ نفر عضو هیئت علمی داریم که نمی توانیم موظفی آنان را پر کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: وجود هر کدام از این مسایل می تواند یک واحد دانشگاهی را بر زمین بزند اما کارکنان این واحد کمک و همکاری کردند تا امروز وضعیت بهتری داشته باشیم و در آینده بتوانیم مشکلات را حل و فصل کنیم البته هزینه های این مشکلات را پرداخت خواهیم کرد اما تلاش می کینم که آینده بهتری داشته باشیم.

بوستانی افزود:‌ انضباط اداری و مالی در این دانشگاه در حال حاکم شدن است و طبق قوانین و ضوابط عمل می کنیم. قبلا دانشجویی داشتیم که ۱۰ میلیون تومان بابت شهریه خود به این دانشگاه بدهکار بود.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد در استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص واحد یاسوج نیاز به کمک و نگاه مثبت و ویژه مسئولان دانشگاه آزاد کشور دارد. سیاست دانشگاه آزاد استقلال مالی است که باید تلاش کنیم در زمینه اقتصاد دانش بنیان برنامه داشته باشیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج خاطرنشان کرد:‌ خانه فرهنگ دانشگاه آزاد یاسوج را در سطح این شهر ایجاد و راه اندازی خواهیم کرد تا در این خانه فعالیتهیا دانشگاه را معرفی و از سرمایه اجتماعی و مردم استفاده کنیم.

بوستانی تصریح کرد: سیاست اصلی این دانشگاه توسعه تحصیلات تکمیلی است که باید هرم هیئت علمی را بهتر کنیم.

وی اضافه کرد:‌ باید تلاش کنیم درآمد زایی حاصل از منابع غیر شهریه ای را در این دانشگاه افزایش دهیم./ایسنا

منتشر شده در :2015/03/09 - 07:03|شناسه خبر: 5451 648 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه