امروز :چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ساعت : ۰۸:۳۲:۳۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مطهری با صورت مجروح به تهران بازگشت/لغو سخنرانی مطهری در دانشگاه شیراز

تعدادی از تندروها که موتورهای سنگین نیز در میان آنها دیده می‌شد، ماسک بر صورت در خروجی بلوار فرودگاه شیراز به دور ماشین حامل مطهری حلقه زدند، جلوی حرکت آن را گرفتند و شیشه‌ی آن را شکستند که در جریان حمله به خودروی حامل علی مطهری در شیراز، صورت این نماینده مردم تهران و شمیرانات مجروح شد!

تعدادی از تندروها که موتورهای سنگین نیز در میان آنها دیده می‌شود، ماسک بر صورت دارند و در میدان گل سرخ که در خروجی بلوار فرودگاه قرار دارد به دور ماشین حامل مطهری حلقه زدند، جلوی حرکت آن را گرفتند و شیشه‌ی آن را شکستند. مطهری از حدود ساعت ۳ بعدازظهر تا (ساعت ۷:۳۰ شب) برای حفظ امنیت در کلانتری حضور دارد ولی تاکید کرده سخنرانی برنامه ریزی شده برگزار شود.

مطهری از حدود ساعت ۳ بعدازظهر تا حدود ساعت ۷:۳۰ شب برای حفظ امنیت در کلانتری حضور داشت ولی با فشارهای بسیار و لغو شدن برنامه ی دانشجویی، تحت الحفظ به فرودگاه منتقل می شود تا ساعت ۹ شب به تهران بازگردد.

برنامه ی دانشجویی «اسلام و سیاست» که از سوی دانشگاه مجوز برگزاری داشته، قرار بود ساعت ۱۸:۳۰ در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شود.

مطهری با صورت مجروح به تهران بازگشت
در جریان حمله به خودروی حامل علی مطهری در شیراز، صورت این نماینده مردم تهران و شمیرانات مجروح شد! علی مطهری که پس از پیاده شدن از هواپیما قصد داشت برای شرکت در برنامه ای تحت عنوان “اسلام و آزادی” با تاکسی فرودگاه به دانشگاه شیراز مراجعه کند، با هجوم گروهی تندرو روبرو شد.

بر اساس این گزارش، مهاجمین که با حدود ۱۰۰ دستگاه موتور سیکلت که در میان آنها موتورهای سنگین نیز دیده می شد خودروی حامل مطهری را با سنگ و چوب مورد حمله قرار دادند. در جریان حمله به این خودرو که با پرتاب چیزی شبیه به گاز اشک آور توسط مهاجمین همراه بود، شکسته شدن شیشه ی این خودرو و ادامه ی پرتاپ سنگ و چوب به سمت این نماینده ی مجلس باعث بروز جراحت از ناحیه ی صورت وی شد.

انتقال علی مطهری به کلانتری ۲۰ گلسرخ شیراز و تجمع مهاجمین در مقابل این کلانتری تا ساعت ۲۰ طول کشید که نهایتا این نماینده ی مجلس تحت الحفظ به فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز منتقل شد تا با پرواز ساعت ۲۱ شرکت آسمان به تهران بازگردد اما در حالی که قرار بود سخنرانی وی ساعت ۱۸:۳۰ در تالار فجر دانشگاه شیراز شروع شود، برخی از حاضرین در این تالار قبل از پرشدن ظرفیت سالن اقدام به بستن درب های تالار کردند که این اقدام با اعتراض دانشجویان روبرو شد. این اعتراض ها در پاره ای از موارد به برخوردهایی کشیده شد که نهایتا با شکسته شدن یکی از درب های تالار دانشجویان معترض توانستند وارد تالار فجر شوند.

تجمع دانشجویانی که منتظر حضور علی مطهری بودند تا ساعت ۸ شب ادامه داشت. این تعداد پس از شنیدن خبر بازگشت مطهری به تهران و بعد از سردادن شعارهایی که برخی در حمایت و برخی دیگر در مخالفت با علی مطهری بود متفرق شدند.

در حالی که مخالفان حضور علی مطهری در شیراز از صبح امروز دوشنبه از طریق شبکه های اجتماعی اقدام به ایجاد موجی برای حضور در فرودگاه شیراز به منظور ایجاد اعتراض به حضور این نماینده ی منتقد کرده بودند، یکی از اعضای انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز از تماس با مسوولین استانداری خبر داد و گفت: پس از حمله به علی مطهری در حالی که ما نگران بودیم در این تماس تلفنی فضای متشنج فرودگاه را برای مسوولین استانداری تشریح کردیم اما آنها گفتند که ما امنیت را برقرار می کنیم و جای هیچ گونه نگرانی نیست. علی مطهری آخرین بار برای شرکت و سخنرانی در جشن سالگرد پیروزی روحانی، خرداد ماه گذشته به شیراز سفر کرده بود.

 

منتشر شده در :2015/03/10 - 02:03|شناسه خبر: 5568 689 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه