امروز :جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ساعت : ۰۸:۳۵:۳۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تلاش بی وقفه امور آبفا باشت برای رفع شکستگی خط انتقال شادگان

مدیر امور آبفا شهرستان باشت، گفت: در سال ۱۳۹۵ شرکت آبفا استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به ساخت یکباب مخزن ۱۰۰متر مکعبی و اصلاح حدود ۵ کیلومتر شبکه توزیع وکنتور گذا‌ری آب روستا اقدام نموده و به رغم انجام خدمات، متاسفانه مشترکین ساکن در این روستا نسبت به پرداخت آب بهاء همکاری ندارند.

به گزارش راه ملت و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد امین محمدی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان باشت در پاسخ به خبر منتشر شده در برخی سایت ها و جراید محلی با عنوان “قابل توجه فرماندار، بخشدار و آبفای شهر باشت/روستای شادگان ۱۵ روز است آب ندارد/تعلل یا بوروکراسی اداری قابل توجیه نیست/مردم تحت فشار شدید”، اظهار کرد: شکستگی خط انتقال لوله آب روستاهای شابهرام وشادگان در مسیرجاده اصلی هفته گذشته توسط آبدار این روستاها گزارش شد.
محمدی افزود: باتوجه به اینکه اداره راه و شهرسازی شهرستان باشت در سالهای گذشته بدون از انجام استعلام از امور آبفا نسبت به خاکریزی و مدفون نمودن بیش از ۳۰۰متر از خط انتقال آبرسانی روستای شادگان اقدام نموده که خط انتقال آب در نقطه مورد نظر حدود ۳ تا ۵ متر در عمق خاکهای ریخته گردیده مدفون گردیده و به همین علت مسیر شکستگی لوله به دلیل حجم زیادخاکریزی کاملا نامشخص اشت.
وی عنوان کرد: در همین راستا اداره آبفا شهرستان باشت جهت تعمیر خط انتقال درمحل کار حضور و با توجه به اینکه امکان حفاری توسط نیروی انسانی مقدور نبود و احتمال ریزش خاک وجود داشت در مورخ ۲۴مهرماه یک دستگاه لودر جهت حفاری به محل مورد نظر انتقال داده شد.
محمدی خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای خاک، صعب العبور بودن مسیر و سقوط لودر به دره پایین دست عملا امکان حفاری با لودر میسر نگردید و بدلیل کمبود امکانات، مرمت خط انتقال مورد نظر تاکنون برای این امور میسر نگردیده و در کمترین زمان ممکن امور آبفا شهرستان باشت نسبت به انتقال یک دستگاه بیل مکانیکی با توانایی قدرت مانور و انجام کار بالاتر جهت حفاری و مرتفع نمودن مشکل اقدام خواهد نمود.
ایشان اظهار داشتند: از بدو حادث گردیدن این مشکل نهایت همکاری از طریق فرمانداری، بخشدار مرکزی و اداره راه و شهرسازی شهرستان باشت بویژه در خصوص تهیه یکدستگاه کمرشکن و انتقال لودر اداره راه و شهرسازی انجام گردیده است.
محمدی با بیان اینکه در روستای مذکور فقط ۸ خانوار ساکن می باشند و مابقی خانوار ها در این روستا اکثرا سکونت موقت و کوتاه مدت داشته و معمولا در ایام تعطیلات و بعضا تعطیلات پایان هفته در روستا حضور دارند.
وی تاکید کرد: امور آبفا تنها وظیفه تامین آب شرب خانوارها را برعهده دارد و تامین آب کشاورزی و باغات، دام و احشام هیچ گونه ارتباطی به امور آبفا ندارد و در این راستا از زمان ایجاد مشکل خط انتقال، روزانه آبیاری بوسیله یکدستگاه تانکر آبرسانی ۱۴ متر مکعبی نیز انجام می گیرد.
مدیر امور آبفا شهرستان باشت افزود: در سال ۱۳۹۵ شرکت آبفا استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به ساخت یکباب مخزن ۱۰۰متر مکعبی و اصلاح حدود ۵ کیلومتر شبکه توزیع وکنتور گذا‌ری آب روستا اقدام نموده و به رغم انجام خدمات، متاسفانه مشترکین ساکن در این روستا نسبت به پرداخت آب بهاء همکاری ندارند.

منتشر شده در :۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۱:۰۷|شناسه خبر: 5643345 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه