امروز :جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ساعت : ۱۵:۲۲:۵۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نگاه حفاظتی و امنیتی در فضای سایبری متوازن باشد

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: نگاه توسعه ای، حفاظتی و امنیتی در فضای سایبری و اطلاعاتی باید همگون و متوازن با هم حرکت کنند و هرگونه عقب ماندگی در حوزه فناوری و اطلاعات در عصر تکنولوژی غیرقابل توجیه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی راه ملت، سیدموسی خادمی درجلسه  قرارگاه پدافند سایبری استان، افزود: در اینکه ما باید در بحث امنیت در حوزه فناوری اطلاعات کار و تلاش جدی کنیم شکی نیست و پیش نیاز اطمینان بخش این مهم حرکت به سمت توسعه خصوصا در بخش های سرمایه ای و زیرساختی آن است.

 

وی اظهار کرد: در حالی که در عصر تکنولوژی و فناوری های نوین باید اغلب خدمات به صورت شبکه ای انجام شود، اما عملا برخی مکاتبات و مبادلات ادارات هنوز بصورت دستی و سنتی عمل می شود و این یک اشکال جدی کار است.

 

فرمانده قرارگاه پدافند سایبری استان تاکید کرد: باید ضمن برنامه ریزی برای برخورداری سودمند از ساختار شبکه ای تکنولوژی و فناوری های جدید، با اتخاذ تدابیر امنیتی و حفاظتی مراقب آسیب های احتمالی آن باشیم.

 

خادمی با بیان اینکه، رسالت و ماموریت قرارگاه پدافند سایبری محدودیت سازی در عرصه فناوری اطلاعات و تکنولوژی نوین نیست، تصریح کرد: مدیران و کارشناسان دستگاه های استانی در حوزه توسعه و زیرساخت ها سایبری اقدامات جدی تری  برای تسهیل خدمات ایمن به مردم ارایه دهند.

 

فرمانده قرارگاه سایبری استان با اشاره به اینکه هر دستورالعمل، مطلب یا موضوع ابلاغی باید راهنمای عملی و ضوابط صحیح و متقن به همراه داشته باشد، از اعضای قرارگاه سایبری خواست تا نظرات و دیدگاه های اصلاحی خود را جهت بازنگری سند سایبری استان به اداره کل پدافند غیرعامل اعلام نمایند.

 

استاندار ابراز داشت: اگر ما به فکر توسعه هستیم و دوست داریم کشور و استان ما از این لحاظ آباد و مجهز شود که قطعا همینطور است، باید اعضای اصلی در چنین جلساتی که جایگاه فرا دولتی دارند با مطالعه، اطلاعات کافی و دست پر شخصا حضور داشته باشند.

منتشر شده در :2015/03/10 - 11:03|شناسه خبر: 5670 497 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه