امروز :پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت : ۰۷:۲۵:۲۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

در سایه ضرورت شناسی دکتر عباسی آرند:

دانا پلاس ایرانسل، دریچه ای به روشنای عدالت آموزش مجازی

از آنجایی که آموزش برخط یکی از مقوله های مهمی است که در این میان اهمیت پیدا نموده است اما سازمان ها، موسسات آموزشی، دانشگاه ها، مدارس و افراد با مشکلات جدی زیرساختی، تجهیزات و پلتفرم نرم افزاری رو به رو بوده اند.

اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان راه ملت است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
بینندگان راه ملت می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.

راه ملت: سید رضا خاضع

هرچند فراگیری ویروس کرونا ضربه های سنگینی به سلامت عمومی و اقتصاد در جهان وارد کرده است اما زمینه ساز فرصتی گردید تا اهمیت دولت الکترونیک و خدمات رسانی بر بستر داده و شبکه نمایان گردیده و دولت ها، سازمان ها و افراد یک گرایش چشمگیر به این حوزه داشته باشند.

هرچند نیاز به ورود به شاخصه های دولت الکترونیک امروز بر همگان شاید صرفا از دید محدودیت های کرونایی احساس شود اما مزیت های خدمات رسانی الکترونیکی در کاهش مراجعت ها، سهولت دسترسی، عدالت، ترافیک، اقتصاد و سایر حوزه ها نیز به روشنی قابل پرداختن است که انشالله کارکردهای آن بیشتر از گذشته با توجه به حس ضرورت وجودی آن در حال حاضر روشن خواهد شد.

از آنجایی که آموزش برخط یکی از مقوله های مهمی است که در این میان اهمیت پیدا نموده است اما سازمان ها، موسسات آموزشی، دانشگاه ها، مدارس و افراد با مشکلات جدی زیرساختی، تجهیزات و پلتفرم نرم افزاری رو به رو بوده اند.

ضرورت تامین یا اجاره سرورهای میزبانی در میانه نوسان شدید قیمت ارز، تجهیزات واسط وهمچنین خرید و بکارگیری پلتفرم ها و لایسنس های سیستم های LMS و مشکلات ترجمه و استفاده از ماژول های متعدد همگان را با سختی های زیادی در این مسیر رو به رو نمود.

درایت و خردمندی دکتر عباسی آرند مدیرعامل فرهیخته ایرانسل در ضرورت شناسی وجود یک بستر استاندارد آموزش آنلاین و همچنین پیاده سازی یک LMS بسیار کارآمد فارسی همگام ساز شده با سیستم آموزش آنلاین در کنار قیمت های مناسب تعدیل شده پلن های میزبانی پیاده سازی شده آن شرکت در قالب سامانه داناپلاس خوشبختانه تا حدود زیادی بسیاری از آسیب ها و سختی های دسترس پذیری به یک پلتفرم مناسب آموزش آنلاین برای عموم مردم را مرتفع نموده و فرصتی مناسب را برای تجربه فرصت های نوین آموزشی فراهم ساخته است.

ضمن تشکر از ایشان و مجموعه همکاران ایشان که در این پروژه نقش آفرینی داشته اند امید روشنی داریم که مجموعه ایرانسل به عنوان اپراتور اول داده ایران گام های بلند دیگری را در توسعه دولت الکترونیک به خصوص در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم کشور عزیزمان خواهد برداشت.

منتشر شده در :۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۸|شناسه خبر: 57879428 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه