امروز :شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۰۸:۵۶:۴۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

جذب سه برابری بودجه عمرانی گچساران ازخدمات ارزنده دولت یازدهم است

فرماندار گچساران گفت: افزایش جذب بیش از سه برابری اعتبارات عمرانی این شهرستان در سال ۹۳بیانگر عملکرد چشمگیر دولت تدبیر و امید در عرصه خدمات رسانی مطلوب به مردم است.

عبدالرحیم رحیمی  افزود: ۲۱ درصد از اعتبارات عمرانی سال ۹۲ گچساران معادل ۱۰۸ میلیارد ریال جذب شد.

وی بیان کرد: این در حالی است که تاکنون بیش از ۷۵ درصد از اعتبارات عمرانی این شهرستان نفت خیز معادل ۳۰۹ میلیارد ریال جذب شده که این امر موفقیت خوبی برای اجرای طرحهای عمرانی است.

رحیمی اعتبارات تملک دارایی و دو درصد نفت و گاز گچساران در فصول مختلف درسال جاری را بیش از ۴۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۳۰۰ پروژه در این شهرستان درحال اجراست.

فرماندار گچساران با بیان اینکه در سالجاری طرح های مهمی در این شهرستان به بهره برداری رسید گفت: ۴۳ طرح عمرانی، رفاهی و اشتغالزایی در این شهرستان با اشتغالزایی ۱۳۶ نفر در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: این طرح ها با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.

رحیمی گفت: همچنین در هفته دولت امسال عملیات اجرایی ۲۴ طرح عمرانی رفاهی در این شهرستان با اعتبار بیش از ۸۰ میلیارد آغاز شد.

فرماندار گچساران به اجرای ۵۹ طرح عمرانی و اقتصادی در دهه فجر اشاره کرد و افزود: این تعداد پروژه با ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسیده است.

وی تعداد پروژه های کلنگ زنی گچساران در دهه فجر امسال را پنج مورد در بخش های مختلف ذکر کرد و گفت: ۱۸۰ میلیارد ریال نیز برای اجرای طرح های جدید تخصیص یافت.

رحیمی با اشاره به خدمات چشمگیر دولت یازدهم در روستاها گفت: سه پروژه طرح هادی در روستاهای تلخاب شیرین، چهاربیشه سفلی و هفت چشمه امسال به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی پروژه تلخاب شیرین در سال ۹۲ با هشت میلیارد و ۵۳۸ میلیون ریال اعتبار ملی و ماده ۱۸۰ مناطق محروم آغاز که برای اجرای این طرح ۱۰ هزار متر مربع زیرسازی، ۱۱ هزار متر مربع آسفالت، چهار هزار و ۷۵۰ متر سنگ فرش، سه هزار متر روشنایی، دو دهنه پل به طول ۲۴ متر و کانال هدایت سیلاب به مساحت دو هزار متر مربع اجرا شده است.

رحیمی اظهار کرد: ۲۸۱ خانوار با جمعیت بیش از یک هزار نفر از مزایای این طرح بهره مند شدند.

وی تصریح کرد: طرح هادی روستای چهاربیشه سفلی با پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار اجرا شده است.

وی ابراز کرد: طرح هادی ۵۱ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان تهیه شده است.

رحیمی تصریح کرد: در حال حاضر طرح هادی در ۳۷ روستای این شهرستان در حال اجراست که از این تعداد روستا هفت مورد دارای پیشرفت فیزیکی ۵۰ تا ۹۹ درصد است.

وی تصریح کرد: ۵۱ روستا در این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که از این تعداد ۲۱ مورد در سال جاری گاز دار شدند.

رحیمی با بیان اینکه جشن گاز دار شدن روستاهای این شهرستان در سال ۹۴ برگزار خواهد شد گفت: گاز رسانی روستاها گناوه ، مارین، آبریگون، آبچیرک، آب توت ، آنجیر سیاه و خربل در حال اجراست که در اویل سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی روکش و آسفالت ۳۷۵ هزار متر مربع از معابر و خیابان های شهر دوگنبدان در سالجاری را از دیگر خدمات دولت یازدهم در شهر دوگنبدان اعلام کرد.

شهرستان نفتخیز گچساران با ۱۲۰هزار نفرجمعیت در جنوب کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

منتشر شده در :2015/03/16 - 06:03|شناسه خبر: 6048 981 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه