امروز :جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ساعت : ۰۳:۴۳:۰۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

فضاهای آموزشی یاسوج پاسخگوی نیاز دانش‌آموزان نیست

زارع‌پور اضافه کرد: در طرح‌های تفصیلی و نقشه شهرها زمین برای احداث فضای آموزشی دیده شده، اما نبود منابع مالی و اعتباری برای ساخت این زمین‌ها باعث می‌شود بعد از ۱۸ ماه این زمین‌ها تغییر کاربری داده شوند.

هادی زارع‌پور در جلسه خیرین مدرسه‌ساز استان کهگیلویه و بویراحمد به ارتقاء فرهنگ مشارکت برای ساخت مدرسه در بین مردم استان اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود افرادی که تمکن مالی دارند شناسایی شوند تا از ظرفیت این افراد در ساخت مدرسه استفاده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: برگزاری شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کهگیلویه و بویراحمد که سال گذشته در تهران برگزار شد نقطه عطف و امیدی برای استان بود چراکه مورد استقبال بی‌سابقه مردم و خیرین قرار گرفت.

وی به مشکلات فضای آموزشی در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: مشکل کمبود فضای آموزشی در مرکز استان بسیار مشهود است چرا که جمعیت سایر شهرستان‌ها در حال مهاجرت به شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج هستند و همین موضوع باعث افزایش جمعیت دانش‌آموزی در این شهر شده است.

این مسئول تصریح کرد: در بین سال‌های ۹۱ تا ۹۲ جمعیت دانش‌آموزی شهر یاسوج ۴۷ هزار نفر بود که در سال ۹۳ این میزان افزایش داشته و جمعیت دانش‌آموزی یاسوج در سال جاری ۵۳ هزار نفر گزارش شده این در حالی است که هیچ تغییری در فضای آموزشی ایجاد نشده است.

زارع‌پور اضافه کرد: در طرح‌های تفصیلی و نقشه شهرها زمین برای احداث فضای آموزشی دیده شده، اما نبود منابع مالی و اعتباری برای ساخت این زمین‌ها باعث می‌شود بعد از ۱۸ ماه این زمین‌ها تغییر کاربری داده شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود: در روستاهای مزدک، مادوان‌ سفلی و علیا بنیاد خیریه برکت حضور یافته و مدارسی هم احداث کرده اما به دلیل افزایش حاشیه‌نشینی در اطراف شهر یاسوج فضا‌های ساخته شده پاسخ‌گوی نیاز دانش‌آموزان نیست.

وی به مشخص شدن اولویت‌های ساخت مدرسه در استان اشاره کرد و اذعان داشت: مکان‌های اولویت‌دار برای ساخت فضای آموزشی در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شده که با مشارکت خیرین در مناطق اولویت‌دار استان مدرسه ساخته شود.

این مسئول بر استفاده از ظرفیت پزشکان برای مشارکت در این امر خداپسندانه تأکید کرد و متذکر شد: نیاز است خیرین استان از مدرسه‌سازی به سمت مدرسه داری سوق داده شوند و در هزینه و نحوه نگهداری از مدارس به ما کمک کنند.

منتشر شده در :2015/03/18 - 11:03|شناسه خبر: 6265 566 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه