امروز :پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت : ۰۶:۰۶:۴۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

کهگیلویه و بویراحمد دومین استان کرونایی کشور شد/ وضعیت در استان وخیم است/ اکثر بیماران کرونایی گرفتار کرونای انگلیسی شده اند/ روند واکسیناسیون کُند است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با وخیم خواندن شرایط کنونی شیوع کرونای انگلیسی در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از استان خوزستان دومین استان کرونایی کشور محسوب می شود.

به گزارش راه ملت؛ مهدی بانشی گفت: متاسفانه باوجود تمام التماس ها و خواهش ها اما مردم به پروتکل ها توجهی نکرده و شاهد افزایش عید گردی ها و دید و بازدیدها و دورهمی ها هستیم.

وی با بیان اینکه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به شیوع گسترده کرونای انگلیسی بی تفاوت شده اند، خاطرنشان کرد: شهرستان های گچساران و کهگیلویه اکنون به وضعیت قرمز درآمده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شهرستان کهگیلویه دارای رنگ زرد بود و یکدفعه ای از رنگ زرد به رنگ قرمز درآمده و شهرستان بویراحمد هم اکنون رنگ نارنجی است.

بانشی با تاکید براینکه سایر شش شهرستان دیگر استان کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت زرد قرار دارند، یادآورشد: شرایط کنونی برای ما در این استان نگران کننده و هر لحظه امکان تغییر رنگ زرد به قرمز وجود دارد.

وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد وخیم است

وی گفت: وضعیت کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد وضعیت وخیمی شده و ما دیگر نمی دانیم چگونه به مردم بگوئیم که کرونا با کسی شوخی ندارد و با کسی هم تعارف ندارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش تخت های بیمارستانی در بیمارستان های مُعین استان خبرداد و خاطرنشان کرد: متاسفانه تعداد تخت های بیمارستانی هم اکنون به زمان آبان ماه گذشته برگشته است.

بانشی افزود: مبتلایان به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد از قرنطینه شدن بیرون از خانه های خود استقبال نمی کنند و حاضر نیستند در مکان های پیش بینی شده، قرنطینه شوند.

اکثر بیماران کرونایی در استان گرفتار کرونای انگلیسی شده اند

وی اکثر بیماران کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد را گرفتار کرونای انگلیسی عنوان و اظهارداشت: هر بیمار کرونایی که به بیمارستان های مُعین مراجعه می کند از دیدگاه ما گرفتار کرونای انگلیسی بوده و آزمایش های تخصصی دیگر انجام نمی شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: برای مشخص شدن نتیجه هر تست کرونای انگلیسی باید سه میلیون تومان هزینه و از سویی ۲ هفته باید طی شود تا نتیجه آن مشخص گردد.

بانشی با بیان اینکه متاسفانه آمار بیماران مبتلای به کرونای انگلیسی در استان کهگیلویه و بویراحمد روند افزایشی دارد، خاطرنشان کرد: روزانه ۳۰۰ بیمار مبتلای به کرونا در این استان به بیمارستان های مُعین مراجعه می کنند.

روند واکسیناسیون بیماران کرونایی کُند است

وی روند واکسیناسیون بیماران کرونایی در دنیا را کُند دانست و اظهارداشت: متاسفانه روند واکسیناسیون در دنیا، ایران و استان ما کُند و کشورهای دارای این واکسن اکنون در حال واکسینه کردن مردم کشورهای خود هستند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا زمانی که واکسن ملی تزریق نشود شاهد همین روند کُندی در واکسیناسیون جامعه هستیم.

منتشر شده در :۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۷:۰۱|شناسه خبر: 63690106 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه