امروز :یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۲۲:۴۵:۳۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

متلاشی باند بزرگ قاچاق گیاهان کوهی بویراحمد

به همت اداره منابع طبیعی بویراحمد و یگان حفاظت استان کهگیلویه و بویراحمد، باند بزرگ قاچاق گیاهان کوهی شهرستان بویراحمد تارومار شد.

به همت اداره منابع طبیعی بویراحمد و یگان حفاظت استان کهگیلویه و بویراحمد، باند بزرگ قاچاق گیاهان کوهی شهرستان بویراحمد تارومار شد.

پیش از ظهر امروز به همت اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد و یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد باند بزرگ قاچاق گیاهان کوهی در این شهرستان کشف و تارومار شد.

در این عملیات که هفت دستگاه خودروی منابع طبیعی شهرستان بویراحمد و یگان حفاظت منابع طبیعی استان به همراه ۲۰ نفر از پرسنل حضور داشتند سعید نظری رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد و سرهنگ محمدرحیم برزمند رئیس یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد بر این عملیات نظارت کردند.

 

در این عملیات ضربتی که در منطقه دره‌کوره دشت‌روم حدفاصل کارخانه سیمان در منطقه تنگاری اجرا شد ده‌ها کیلوگرم گیاهان کوهی کم‌یاب از این باند کشف و ۱۳ دستگاه موتورسیکلت توقیف و به پارکینگ نیروی انتظامی انتقال یافت.

 

در ین عملیات که افراد باند با دیدن مأموران پا به فرار گذاشتند مقادیری آلات ریشه‌کنی طبیعیت نیز از خود بر جای گذاشته بودند که توسط مأموران منابع طبیعی شهرستان و یگان حفاظت کشف و ضبط شد.

در همین خصوص محمدرحیم برزمند فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با بیان این که منابع طبیعی در این عملیات اقتدار خود را در مقابل سودجویان به نمایش گذاشت، اظهار کرد: به هیچ وجه بر سر میراث عرصه‌های طبیعی استان و جلوگیری از ریشه‌کنی آن توسط افراد سودجو کنار نمی‌آییم.

 

سعید نظری رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد با تقدیر از همکاران خود در این اداره و همچنین تلاش مأموران یگان حفاظت استان تصریح کرد: همکاران ما به صورت شبانه‌روزی در منطقه حضور دارند و تا آن‌جا که امکانات و تعداد نیرو اجازه دهد از عرصه‌های طبیعی حفاظت می‌کنند.

 

در پایان این عملیات تمامی گیاهان کوهی کشف شده توسط مأموران منابع طبیعی امحا شد.

منتشر شده در :2015/03/27 - 11:03|شناسه خبر: 6926 488 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه