امروز :دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ساعت : ۱۹:۱۱:۰۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اختصاص بیش از ۳ هزار میلیارد ریال به پروژه آبرسانی لیکک در سفر رئیس جمهور

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سفر رئیس جمهور به استان ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه آبرسانی به لیکک اختصاص داده شد.

به گزارش راه ملت؛ رسول فرهادی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: پروژه های متعدد و تاثیرگذاری در حوزه آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست.

وی بیان کرد: از مهمترین این پروژه ها می توان به آبرسانی اراضی امام زاده جعفر  گچساران، باشت، آبرسانی به ۴ شهر دهدشت، سوق، لنده و چرام، آبرسانی به لیکک، دیشموک و تأمین آب اراضی دهدشت غربی و سد تنگ سرخ اشاره کرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور به استان حدود ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه آبرسانی به لیکک اختصاص داده شد که با این اعتبار امید می رود پروژه تا پایان سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.

فرهادی با اشاره به اینکه در لیکک افزون بر ۸۰ هزار نفر حمعیت وجود دارد عنوان کرد: پروژه آبرسانی به لیکک از سال ۹۰ آغاز شد و اگر دو سال دیگر تکمیل شود، این اقدام بعد از ۱۲ سال به بهره برداری رسیده که مدت زمان آن طولانی بوده است.

وی گفت: امیدواریم با دستور رئیس جمهور مشکلات این پروژه مهم مرتفع و در مدت مورد نظر به بهره برداری برسد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: به دستور رئیس جمهورآبگیری سد تنگ سرخ تا پایان سال ۱۴۰۱ باید انجام شود، ما نیز تلاش خواهیم کرد تا این امر در مدت زمان عنوان شده صورت گیرد.

فرهادی بیان کرد: تمام مجوزات پروژه تنگ سرخ از قبل و بعد آن اخذ شده و این پروژه با جدیت دردست اجراست.

وی افزود: با توجه به دستورات و مسائل اجتماعی به دنبال اخذ مجوزات لازم جهت اجرای پروژه بزرگ آبرسانی به اراضی باشت هستیم تا بعد از اقدامات لازم این پروژه مرحله به مرحله اجرا شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: بعضی از نقاط باشت مشکل آب شرب نداشته در همین راستا آبفا اقدام به حفر و بهره برداری چاه های مجاز کرده است ولی در برخی نقاط این شهرستان که مشکل آب شرب وجود دارد قرار شد ازطریق مصوب شورای تأمین موارد ابلاغ شده تا خارج از نوبت رسیدگی و مجوزات لازم جهت حل مشک آب شرب صادر گردد.

فرهادی اضافه کرد: در استان اقدامات خوبی در خصوص رفع تصرف بستر حریم رودخانه انجام شده است.

وی با عنوان اینکه در سال گذشته افزون بر ۹۱ حلقه چاه غیر مجاز پر و مسلوب شد، گفت: تلاش می شود تا پایان سالجاری ۵۰ حلقه چاه غیر مجاز در کهگیلویه و بویراحمد پرشود

منتشر شده در :2021/11/27 - 10:11|شناسه خبر: 6988259 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه