امروز :دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ساعت : ۱۸:۵۲:۵۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

رئیس کمیته امداد امام خمینی منطقه دو یاسوج تاکید کرد: ضرورت مهارت‌آموزی مدد جویان در توانمندسازی و اشتغال

رئیس کمیته امداد امام خمینی منطقه دو یاسوج، مهارت آموزی جامعه هدف از سیاست‌های مهم کمیته امداد برشمرد و گفت: اجرایی شدن این سیاست، نقش کلیدی در توانمند سازی و اشتغال زایی این قشر و تبدیل تهدید ها به فرصت دارد.

به گزارش راه ملت؛ حشمت اله عباسی عنوان کرد: راهبرد اساسی کمیته امداد امام خمینی توانمند سازی جامعه هدف است که در قالب مهارت آموزی و اشتغال پیش می رود.

 عباسی با اشاره به فعالیتهای این نهاد در هشت ماه گذشته، تصریح کرد: با تعامل سازمانها و مراکز آموزشی، تعداد ۸۳۷ نفر از فرزندان مددجویان جهت آموزش‌های مهارتی معرفی شدند. 
وی این آموزشها را گامی مهم در راستای توانمند سازی و اشتغال آفرینی جامعه هدف دانست و اظهار کرد: اشتغالزایی برای مددجویان از اولویت‌ها است.

عباسی، ضرورت تغییر نگاه و نگرش به مدجویان کمیته امداد و آمار کمی آنها را نیز از  اهداف این نهاد ذکر کرد و افزود: شهرستان بویراحمد در حال تبدیل به کلان شهر است و چالش مهاجر پذیری و حاشیه نشینی دو موضوع مهم برای مرکز استان است؛ ولی سرعت فعالیت خدمات کمیته امداد نیز به تناسب موضوع افزایش یافته است.

رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج یادآور شد: در راستای سیاست خود اشتغالی و توانمند سازی مددجویان، با تکیه به مهارت آموزی جامعه هدف، زمینه اشتغال زایی۳۰ نفر از فرزندان مددجو را در ادارات و شرکتها و بخش خصوصی فراهم کردیم و این روند تداوم دارد.

عباسی تصریح کرد: کمیته امداد منطقه دو یاسوج علاوه بر اولویت بخشیدن به سیاست مهارت آموزی، در راستای راهبرد کلان توانمند سازی جامعه هدف و امر تسهیل گری تولید و اقتصاد، ۳۶۰ مورد وام اشتغال جهت اشتغال زایی مددجویان در حوزه های خدماتی، کشاورزی، دامپروری، زنبورداری و سایر صنوف پرداخت کرده است.

این مقام مسئول با تاکید به ضرورت تغییر نگاه و نگرش ها به جامعه هدف خاطر نشان کرد: مرکز استان فاقد زیرساخت های لازم در حوزه کارآفرینی  است و نهادهای حمایتی در راستای سیاست های کلان و پیشبرد اهداف نظام با رویکرد توانمند سازی در قالب عرصه های مهارت آموزی و اشتغال پیش می رود که این مهم در حوزه کشاورزی، دامپروری، صنعت، خدمات و سایر مشاغل متناسب با نوع حمایت می تواند منتهی به رونق تولید، کسب و کار و بهبود اقتصاد و معیشت شود.

عباسی عنوان کرد: باتوجه به راه اندازی سامانه امداد هوشمند، مددجویان هرچه سریعتر نسبت به اخذ کد پستی و شماره تلفن همراه از دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنند.

منتشر شده در :2021/11/28 - 11:11|شناسه خبر: 69903127 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه