امروز :جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ساعت : ۲۱:۲۹:۰۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مناطق دیدنی استان/ روستای تراب در شهرستان کهگیلویه

این روزها برای دیدن طبیعت زیبای روستای تراب نیازی نیست کیلوومترها راه پرپیچ وخم را طی نمود تنها با کمتراز بیست دقیقه فاصله گرفتن از شهردهدشت ازطریق جاده جدید دهدشت پاتاوه قبل از رسیدن به تونل کوه پات بادیدن تابلوی تراب راه خود را کج کنید وزیبایی خاصی از نقاشی طبیعت را خواهید دید. مارون […]

این روزها برای دیدن طبیعت زیبای روستای تراب نیازی نیست کیلوومترها راه پرپیچ وخم را طی نمود تنها با کمتراز بیست دقیقه فاصله گرفتن از شهردهدشت ازطریق جاده جدید دهدشت پاتاوه قبل از رسیدن به تونل کوه پات بادیدن تابلوی تراب راه خود را کج کنید وزیبایی خاصی از نقاشی طبیعت را خواهید دید.

مارون با عشوه گری هرچه تمام تر ازمیان دوبخش این روستا سرازیرمیشود تا با کمترین بهره برای مردمان کهگیلویه فرسخ ها دورتر دربهبهان خوزستان دشت های آنجا راسیراب کند.

گردشگران روستای تراب را درکهگیلویه از دست ندهند +تصاویر

بادام های نوشکفته وکوهای راست قامت پیرو سلسه زاگرس نمایی خاص به این منطقه داده است.پوشش گیاهی این منطقه مانند بیشترمناطق گرمسیری درکهگیلویه میباشد.

در روستای تراب علیا  چشمه گوگردی در تنگ آب در کنار رودخانه مارون واقع شده است که برای گردشگران دیدن آن خالی از لطف نخواهدبود.

علاوه برطبیعت بهاری تراب برای گردشگران سیاحتی ،برای گردشگران مذهبی نیز جاذبه خاص خود را دارد.امامزاده سیدمحمد زرین(ع)معروف به زره بر ازدیگر جاذبه های این روستا میباشد.

 

گذر رودخانه مارون همیشه خروشان و وجود آثار باستانی در این روستا بر زیبایی آن افزوده و نشاط و زیبایی را به طبیعت هدیه داده است.

گردشگران روستای تراب را درکهگیلویه از دست ندهند +تصاویر

 

پل تاریخی و باستانی دوره سامانیان این روزها حال خوشی ندارد چراکه با بی‌مهری مسئولان روبه‌رو شده و در حال تخریب است. البته پایه‌های پل در اثر عدم رسیدگی سقف پل فروریخته و هم‌اکنون تنها دو پایه از آن به جا مانده که این هم اگر رسیدگی نشود مورد تخریب قرار خواهد گرفت.

گردشگران روستای تراب را درکهگیلویه از دست ندهند +تصاویر

اشکفت هوایی نامی است به زبان لری که اهالی روستای تراب بر این غار بزرگ که در دل کوه قرار گرفته گذاشته‌اند. این غار افسانه‌های زیادی یا شاید واقعیت‌های زیادی دارد که تمام بزرگان روستا برای نسل جدید بازگو می‌کنند. از جمله افسانه‌هایی که پیرامون این غار گفته می‌شود می‌توان به «غار انتها ندارد و هیچ کس هنوز به داخل آن نرفته است و یا نقل این موضوع که غار دارای آثار باستانی و طلا و جواهر بسیاری است» اشاره کرد

 

باهمه ی زیبایی های بی نظیر این منطقه اما یادآوری دو نکته به گردشگران الزامی است واینکه باتوجه به جریان تند آب رودخانه مارون دراین منطقه از شناکردن افرادی که به فنون شنا آشنایی کامل ندارند خودداری و از نزدیک شدن کودکان به حاشیه رودخانه پرهیزگرددتاسفر بهاری خوب وبدون حادثه ای را سپری نمایید./راک نیوز

منتشر شده در :2015/03/29 - 02:03|شناسه خبر: 7060 2361 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه