امروز :جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ساعت : ۲۱:۱۷:۴۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

برگزاری جلسه جهاد تبیین در کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

جلسه ای در خصوص جهاد تبیین با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه فتح استان در کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش راه ملت و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد جلسه ای پیرامون جهاد تبیین با هماهنگی مسئول بسیج ادارات و کارمندان و مسئول پایگاه مقاومت شهید خیراندیش کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در نمازخانه این نهاد برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین سیروس حکمتی نیک، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص گفت: بخش عمده ای از آموزه های دین اسلام در عرصه اقتصاد و معیشت و عمران و آبادی مردم است.

وی افزود: یکی از عرصه‌های جهاد تبیین بیان برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی برای جامعه بوده و ما باید در این عرصه تمام تلاش خود را بکار ببندیم تا دستاوردهای انقلاب و نظام را به اطلاع جامعه برسانیم و با استفاده از این فرصت نقشه‌های شوم دشمن در قالب جنگ نرم برای تزریق ناامیدی به جامعه را خنثی کنیم.

حجه الاسلام حکمتی نیک افزود: یکی دیگر از عرصه‌های جهاد تبیین، تنویر افکار عمومی در رابطه با استراتژی رهبری معظم انقلاب در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی است.

وی بیان کرد: دولت فعلی اقدام به جراحی اقتصادی نموده اند درخصوص طرح هدفمندسازی یارانه ها، که الحمدالله امید به آینده درخشانی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد:  می بایست اصلاح ساختار بودجه کشور صورت بگیرد و در عرصه عمرانی توازن برقرار گردد و استنباط مالی علی الخصوص در حوزه شرکت ها صورت پذیرد و همچنین اصلاح نظام تجات با کشورهای همسایه و مردمی نمودن یارانه ها و عادلانه بودن آنها و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و هدفمند نمودن آن در دستور کار قرار گرفته است.

حجه الاسلام حکمتی نیک افزود: از مزایای این طرح ها این است که در عرصه مبادلات خارجی وابستگی به وارادات کاهش می یابد، از قاچاق کالا جلوگیری می شود و قدرت خرید مردم در سه دهک اول افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: البته این طرح معایبی نیز دارد گرانی کالاها به سایر کالاها سرایت پیدا  می کند وکسب و کار و درآمد ممکن است ضعیف شود.

حجه الاسلام حکمتی نیک به الزاماتی در خصوص اجرایی شدن طرح اشاره و بیان کرد: هماهنگی بین دستگاهها، کنترل مبادی ورود و خروج، پایش دائمی بازار و رسیدگی به وضعیت قطع یارانه معیشتی مستحقین از جمله الزاماتی است که در خصوص اجرایی شدن طرح هدفمندی یارانه ها مورد توجه قرار بگیرد.

منتشر شده در :2022/05/24 - 08:05|شناسه خبر: 74384 41 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه