امروز :سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۰۷:۴۰:۱۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ساخت پارک صلح در مرز ایران و عراق

وی گفت: برای حفظ محیط زیست و حل مشکلات زیست محیطی باید از جوامع محلی و منطقه‌ای استفاده کنیم که البته لازم است برای جلب مشارکت این افراد آموزش‌های لازم داده شود.

راه ملت، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور از پیگیری برای احداث پارک صلح در مرز ایران و عراق در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر معصومه ابتکار در دیدار با جمعی از فعالین محیط زیست و دانشگاهیان استان کرمانشاه که عصر امروز(۱۷ فروردین) در محل استانداری کرمانشاه انجام شد، با بیان این‌که از محوری‌ترین برنامه‌های دولت یازدهم بهبود وضعیت محیط زیست است که با جدیت دنبال می‌شود، گفت: شاهد تغییر رویکرد این دولت به مسائل محیط زیست هستیم.

وی با بیان این‌که دولت در یک سال و نیم گذشته به تعهداتش پایبند بوده و تلاش دارد وعده‌هایش را عملی کند، گفت: نمونه این اقدام را در مسائل هسته‌ای دیدیم که با تلاش تیم مذاکره کننده هسته‌ای موفقیت‌های بزرگی حاصل شد.

وی افزود: دولت در حوزه اقتصاد هم برای مهار تورم و عمل به وعده‌هایش کارهای بزرگی انجام داده که دستاورد خوبی نیز داشته است.

معاون رییس جمهوی ایجاد فضای باز برای گفت‌وگوهای اجتماعی و مدنی را از دیگر اقدامات دولت برشمرد و گفت: دولت از تشکل‌های مردمی حمایت می‌کند و اعتقاد دارد سازمان‌های مردم نهاد در بسیاری حوزه‌ها می‌توانند مشارکت کنند.

وی بر لزوم تشکیل اتاق فکر محیط زیستی در تمام استان‌های کشور با حضور چهره‌های دانشگاهی و محققین، سمن‌ها و فعالین اقتصادی حوزه صنعت و معدن تاکید کرد و گفت: این گروه‌ها در این اتاق‌های فکر باید در کنار هم کار کنند و با نگاه علمی و کارشناسی در خصوص مسائل حوزه محیط زیست راهکار ارائه دهند.

وی گفت: برای حفظ محیط زیست و حل مشکلات زیست محیطی باید از جوامع محلی و منطقه‌ای استفاده کنیم که البته لازم است برای جلب مشارکت این افراد آموزش‌های لازم داده شود.

وی گفت: از رشد کمی و کیفی تشکل‌های مردمی محیط زیستی حمایت می‌کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به لزوم حفاظت از محیط زیست، گفت: می‌توانیم هم کشاورزی و صنعت و اشتغال پایدار داشته باشیم و هم محیط زیست داشته باشیم.

وی با بیان این‌که باید الگوی رفتاری مردمی در برابر محیط زیست و طبیعت اصلاح شود، گفت: خصوصا در حوزه شکار و کشاورزی نیازمند تغییر رفتار مردم هستیم.

ابتکار افزود: با روندی که در بخش کشاورزی در زمینه هدررفت آب و منابع داریم به جایی نمی‌رسیم.

وی گفت: می‌توان از پتانسیل‌های محیط زیستی کشور در حوزه گردشگری و پژوهش استفاده کرد.

ابتکار در ادامه از پیشنهاد استاندار کرمانشاه مبنی بر معرفی استان کرمانشاه بعنوان استان دوستدار محیط زیست استقبال کرد و گفت: کرمانشاه در حوزه سرمایه‌های طبیعی بسیار غنی است، هم‌چنین رشد خوبی در زمینه تشکل‌های محیط زیستی داشته و از سرمایه اجتماعی و دانشگاهی خوبی نیز برخوردار است.

وی افزود: باید الگوی کشاورزی، حفاظت از منابع آبی و حفاظت از جنگل‌های بلوط در استان اصلاح شود که نیاز به مدیریت صحیح و مشارکت مردم دارد.

ابتکار گفت: پیگیری می‌کنیم پارک صلح در مرز ایران و عراق در استان کرمانشاه احداث شود.

منتشر شده در :2015/04/06 - 09:04|شناسه خبر: 7515 582 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه