امروز :یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ساعت : ۰۲:۳۰:۵۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

استاندار؛ تخصص ۵۰۰ میلیارد ریال به شبکه آب لیکک/تکمیل پروژه ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: برای شبکه آب لیکک ۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شد و به ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

به گزارش راه ملت و به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سید علی احمدزاده در بازدید از منطقه محروم پهنوک در شهرستان بهمئی با اشاره به اینکه تمام مناطق کهگیلویه و بویراحمد محروم هستند، گفت: جاده مهمترین خواسته مردم پهنوک است که کار در حال انجام است و اگر با مشکل اعتباری مواجه شدند مجددا اعتبار اختصاص می‌دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: قصد داریم پهنوک را در چند شاخصه از جمله راه از محرومیت خارج کنیم که تا زمستان جاده اصلی منطقه آسفالت شود، ضمن اینکه جاده‌های آنتنی روستاها آسفالت می‌شوند.

وی در ادامه به نبود آب شرب پایدار در پهنوک اشاره و با بیان اینکه باید از سد کوثر به این منطقه آبرسانی شود، گفت: برای منطقه شبکه آب پایدار طراحی و در اختیارم قرار دهند تا از تهران برای این پروژه اعتبار تامین کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نه تنها در پهنوک بلکه در ۲۰ کیلومتری شهر یاسوج مناطق پراشکفت و حتی دشت‌روم مردم با مشکل آب مواجه هستند خود شهر یاسوج نیز چنینی مشکلی دارد و تنها نقطه‌ای از استان که از آب پایدار دارد گچساران است.

وی بیان کرد: برای شبکه آب لیکک ۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شد و به ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

احمدزاده عنوان کرد: از متمم سفر رئیس جمهور ۳ هزار میلیارد تومان به استان اختصاص داده شد که برای احداث جاده، گاز و آب‌رسانی و رفع محرومیت از استان هزینه شود و امسال و سال آینده شاهد تغییرات زیادی در سطح استان خواهیم بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مشکل نبود پزشک در منطقه اشاره و عنوان کرد: متاسفانه هیچ پزشکی حاضر نیست به این منطقه و چند نقطه دورافتاده استان بیاید که قرار شد تشویقی بیشتری در نظیر بگیریم و پزشکی را به طور مستمر به این منطقه اعزام کنیم.

انتهای پیام/

منتشر شده در :2022/08/08 - 11:08|شناسه خبر: 77850 40 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه