امروز :پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ساعت : ۱۵:۴۵:۳۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نشست تخصصی ” چیستی فرهنگ و هویت عشایری” با حضور فعالان بومی برگزار شد

به همت واحد آموزش حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد با محوریت سند زیست بوم، نشست تخصصی “چیستی و چرایی فرهنگ و هویت عشایری” در شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش راه ملت و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد؛ اسحاق آقایی مسئول واحد آموزش حوزه هنری استان گفت: سند زیست بوم حوزه هنری بر مبنای فرهنگ عشایری تدوین شده است و این فرهنگ غنی توانایی از بین بردن ضد فرهنگ های حاضر در جامعه امروزی و حاکم کردن ارزش ها مختلفی از جمله ایثار، شجاعت، غیرت، معنویت و… در نسل امروز دارد.

وی افزود: در همین راستا و با هدف شناخت بنیان های فکری و ارزشی این فرهنگ، نشست تخصصی ” چیستی فرهنگ و هویت عشایری” به همت واحد آموزش حوزه هنری با مشارکت پارک علم و فناوری کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج برگزار شد.

آقایی تصریح کرد: در این نشست جمعی از فعالان و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر عشایری به بررسی جنبه های گوناگون این فرهنگ و کمبودها در نوسازی فرهنگی امروز در کهگیلویه وبویراحمد و در کنار آسیب شناسی فرهنگ امروز به ارائه راهکار در پرداختند.

مسئول آموزش حوزه هنری استان با اشاره به محتوای این نشست اضافه کرد: در این نشست به جایگاه موسیقی عشایر، ضرب المثل های لری، فرهنگ زنان عشایری، عدم ارتباط بین نسلی، چگونگی استفاده از هنر در اشاعه فرهنگ عشایری و… پرداخته شد.

منتشر شده در :2023/01/15 - 02:01|شناسه خبر: 81014 68 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه