امروز :پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ساعت : ۱۵:۴۹:۵۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

در راستای تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه صورت پذیرفت : مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج دیدار و گفتگو کرد

نشست مشترک مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد و رئیس و تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با هدف تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه در محل دفتر مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه وبویراحمد، “سهیل مرادی نژاد ” گفت : این دیدار در راستای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و به منظور افزایش همکاری و هم افزایی این شرکت دولتی و دانشگاه آزاد با در نظر گرفتن کلیه امکانات و اختیارات طرفین اعم از فنی ، تولیدی ،نیروی انسانی ، اطلاعات ، تجربه و تخصص و به منظور توسعه و گسترش همکاری‌های مشترک و استفاده از ظرفیت‌ها وتوانمندی‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و اجرایی انجام شد.
وی افزود : مشارکت در تعریف و اجرای طرحهای پژوهشی توسعه ای و کاربردی، مبادله تجربیات و اطلاعات، بانکهای علمی-پژوهشی و کاربردی بین طرفین ، حمایت های نرم افزاری و ارائه خدمات مشاوره ای ، علمی در زمینه بازاریابی و تجارت، مالی و … به واحدهای صنعتی را از جمله موضوعات مهم در روند همکاری می باشد .
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: مضاف براین شرکت شهرکهای صنعتی استان و دانشگاه آزاد یاسوج در قالب برنامه های منسجم در زمینه های طراحی و اجرای دوره های آموزشی ، برگزاری گردهمایی ها و همایش هاو نشست های تخصصی می توانند در زمینه بازار و بازار یابی ، سرمایه گذاری و اموربین الملل، برگزاری نمایشگاه و دعوت از هیات های تجاری داخلی و خارجی صورت پذیرد .
سهیل مرادی نژاد در ادامه این نشست مشترک، پیشنهاداتی در زمینه دسته بندی واحدها به کوچک و متوسط و بزرگ که دانشگاه آزاد به صورت هدفمند با مذاکره کرده و متناسب با سطح صنعت و به صورت ویژه صنایع دانش بنیان، آموزش مهارت و تامین نیاز صنایع را داشته باشد.
مرادی نژاد با اشاره به لزوم ارتباط عمیق‌تر دانشگاه و صنعت گفت: یکی از دغدغه‌های صاحبان صنایع، کمبود نیروی انسانی ماهر و متخصص است که امیدواریم با ارتباط بیش‌تر دانشگاه و صنعت این کمبود برطرف شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان با اشاره به دانش و فناوری‌های نوین افزود : بهره‌گیری از ظرفیت پارک‌های فناوری و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، بستر لازم را برای شکوفایی اقتصاد کشور و حضور تولیدات داخلی در بازارهای رقابتی جهانی فراهم می‌آورد.
وی در ادامه گفت: حضور دانشجویان در بخش صنعت، علاوه بر ایجاد انگیزه برای ایشان در زمینه تولید، به آن‌ها کمک می‌کند تا از طریق نیازسنجی واحدهای صنعتی و هدفمندسازی پروژه‌های تحقیقاتی، به تولید محصول باکیفیت و مورد نیاز کشور کمک کنند.
مرادی نژاد با اشاره به ظرفیت‌های شهرک های صنعتی و مرکز خدمات فناوری کسب وکار گفت: با وجود واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی استان، زمینه حضور موثر دانشجویان و نخبگان در عرصه‌های تولیدی فراهم است و می‌توانیم با تدابیری دانشگاهیان را به سمت فعالیت بیش‌تر در عرصه تولید تشویق کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد واحد یاسوج گفت: نشست مشترک شرکت شهرک‌های صنعتی کهکیلویه و بویراحمد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد با هدف تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه صورت پذیرفته است .
اکرامی گفت: به منظور ایجاد تعامل و همکاری مستمر در راستای ارتقاء نیروی متخصص موجود در صنعت و ایجاد زمینه‌های نوآوری و شکوفایی هر چه بیشتر دانشگاه و صنعت در استان، بر اساس نیازها و اولویت‌های صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی این نشست ها ومذاکرات در حال انجام می باشد .
وی یکی از اهداف این نشست را ایجاد همکاری بین صنعت و دانشگاه به منظور توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی ذکر کرد و افزود : دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج جدید تاسیس گردیده و فلسفه این دانشکده ایجاد آمادگی در دانشجو برای کار مهارتی است که اشتغال همزمان با تحصیل به عنوان کارورز علاوه بر مهارت و تجربه، درآمد هم برای دانشجو در پی دارد ‌.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج افزود : بر اساس استعداد شناسی افراد و مهارت‌های مورد نیاز صنعت تحصیل خود را زیر نظر اساتید خبره و استادکاران صنعت آغاز کرده و از آغاز تحصیل تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار می‌گیرد.
وی در ادامه تصریح کرد: در زمینه افزایش توانمندی‌های علمی و پژوهشی طرفین، تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، استفاده از تجربیات و ظرفیت صنعتگران در جهت ایفای نقش مؤثرتر و مفیدتر در آموزش نیروی متخصص مورد نیاز صنعت و توسعه صنعتی استان، واحدهای صنعتی استان به عنوان کارگاه معین دانشگاه نسبت به آموزش عملی دانشجویان اقدام می نماید و دانشگاه آزاد نقش آموزش نظری دانشجویان را به عهده داشته و علاوه بر مد

رک تحصیلی،دانشنامه مهارت نیز برای دانشجو صادر خواهد کرد.
رئیس دانشگاه آزاد واحد یاسوج در ادامه با اشاره به راه‌اندازی پویش اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد گفت: هدف از اجرای این طرح، فراهم نمودن شرایط اشتغال و ارتقای آمادگی دانشجویان از طریق توام کردن آموزش تخصصی و مهارت حرفه‌ای و ایجاد ارتباط و پیوند نظام‌مند میان دانشگاه، صنعت و جامعه است.
دکتر اکرامی افزود: در این طرح با فراهم‌سازی فرصتی بی‌نظیر برای اشتغال و تحصیل هم‌زمان، دانشجو در محل کار تعامل اجتماعی را می‌آموزد و اعتماد به نفس کافی را برای ورود به بازار کار و حتی کارآفرینی به دست می‌آورد؛ ضمن این‌که گواهی دوره‌های گذرانده‌شده را نیز به عنوان سابقه کار دریافت می‌کند.
در پایان این نشست مقرر شد کارگروه‌هایی تخصصی برای نیازسنجی صنایع و بررسی راه‌کارهای ارتباط موثر دانشگاه و صنعت تشکیل و تفاهم نامه هایی هم مبادله شود.

منتشر شده در :2023/01/22 - 08:01|شناسه خبر: 81032 62 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه