امروز :چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۰۱:۱۶:۳۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اورانیم، آش نیست…

تا از اصفهان گرفته تا تهران و از تهران گرفته تا بوشهر واز بوشهر گرفته تا اراک و همه جایی ایران جوانی از نسل رستم وسهراب دست به افتخاری بزرگ بزنند و قله های علم و فناوری را تک ، تک فتح کنند .

راه ملت :

سید روح اله احمدی دانشجوی کارشناسی رشته علوم سیاسی

وقتی در سال ۱۷۸۹ میلادی مارتین کلاپروت شمیدان آلمانی دست به کشف اورانیوم زد فکر نمی کرد روزی این عنصر جهان را تغییر دهد.
وهمه  قدرت های جهان دست به تکاپو بزنند تا آن را برای ساخت انرژی هسته ای بدست آورند و حتی بعضی ها دست به ساخت سلاح هسته ای از آن بزنند .
کشورهای همچون امریکا و شوروی سابق پیشگام دست یابی به انرژی هسته ای و حتی سلاح هسته ای بودند تا کم کم بعضی از کشور های دیگر نیز این انرژی را بدست آوردند و آن را در انحصار خود قرار دادند و این فراینده را به هر قیمتی حاضر نشدند در دست دیگر کشورها بگذارند تا از آن برای رفع کمبود انرژی خود استفاده بکنند.
کم، کم پای این انرژی گران بها نیز به ایران باز شد، سازمان انرژی اتمی ایران که مقدمات ایجاد آن از اوایل سال ۱۳۵۳ فراهم گردیده بود، با تصویب قانون «سازمان انرژی اتمی» در تاریخ ۱۳۵۳/۴/۱۶ عملاً به صورت یک شخصیت حقوقی رسمیت یافت و در آن دوره زیرنظر نخست‌وزیری فعالیت می‌کرد.
موضوع ایران با  کشورها دیگر فرق می کند ایران از همان آغار در چهارچوب برنامه هسته ای خود صلح آمیز بودن را قرار داد و همکارهای فراوانی را با آژانس بین المللی اتمی انجام داد و ۲۸ گزارش سازمان انرژی اتمی گواهی بر صلح آمیز بودن این حرکت انقلابی است .
پس از سالها و زمانی که سران کشورهای دنیا مشاهده کردند دانشمندان جوانی ایرانی سدهای بزرگ هسته ای را پشت سر می گذارند و ایران را در بین ۱۰ کشور برتر دنیا قرار داده اند، دست بکار شدند و با هزاران تهمت و حرف دروغ ایران را متهم به ساخت سلاح هسته ای کردند .

در همین حال پرونده ایران را به آژانس رفت،کشور های اروپایی و آمریکایی دست به تصویب قطعنامه های فراوان علیه ملت ایران زدند و با تحریم های کمرشکن قصد داشتند جهوری اسلامی ایران را از این راه منصرف کنند با این حال ملت با همه وجود در برابر مشکلات ایستاد و کمر خم نکرد…

اما حتی این تحریم ها هم نتوانست اراده ی ایرانی و جوان ایرانی را از رسیدن به این راه باز دارد و از اصفهان گرفته تا تهران و از تهران گرفته تا بوشهر واز بوشهر گرفته تا اراک و در تمام ایران جوانی از نسل رستم وسهراب دست به افتخاری بزرگ زدند  و قله های علم و فناوری را تک ، تک فتح کردند و روز به روز کشور در موضوع هسته ای پیشرفته تر و مقتدر تر شد و خواهد شد…
اما اکنون سر صحبتم با تیم مذاکره ایران است : تیمی که در مذاکرات قرار دارد تیمی بسیار قوی است نه تنها افراد حاضر در تیم بلکه سیاست خارجی دولت تدبیر و امید  آینده روشنی دارد و امید است که افرادی همچون دکتر ظریف ودیگران در برابر قدرت های جهان به سادگی دست از حقوق ملت ایران و شهیدان هسته ای کوتاه نیایند زیرا ما این موقعیت طلایی را به آسانی بدست نیاوردیم که حالا به آسانی از دست دهیم .

ساده است اگر بخواهیم به  بزرگی ایران پی ببریم، آری، تنها کافیست به همین مذاکرات نگاه کنید! تمام دنیا در یک طرف میز می نشیند و جمهوری اسلامی ایران در طرف دیگر… پس اورانیم را ارزان نفروشیم که آش نیست……..

چه شب ها که احمدی روشن ها و  شهریاری ها خواب به چشم خود ندیدند تا امروز ایران خود را در بین ۱۰ کشور  هسته ای جهان ببیند پس ظریف جان، جان خودت اورانیم، آش نیست…

منتشر شده در :2015/04/20 - 11:04|شناسه خبر: 8149 1267 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه